SAYFA YÜKLENİYOR...
2016-17 TARİHÇE
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ
                                  2016-2017 Dönemi                                  
ROTARY İNSANLIĞA HİZMET EDER 


U.R. Başkanı                                        JOHN F.GERM
U.R.2430. Bölge Guvernörü                GÜNER İNCİ  
                                  
XIX.  Grup Guvernör Yrd.                    LEVENT ALTINAYBaşkan                      :       Zafer KAYACAN                        

Asbaşkan                   :       Mustafa DEMİR

Genel Sekreter           :        Mehmet Ali KOÇ              

Sayman                     :       Ebru YİĞİTALP

Üye                            :        Işık ÜNGÖR

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.     :  Pelin ÜSTÜNER

Üyelik Komitesi Bşk.             :  Nihan KALENDER

Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :   Adnan AYKIN

Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :   Ufuk AYDEMİR

Rotary Vakfı Komitesi Bşk.    :   Mehmet Ali KOÇ

          Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

Bu dönemde ; kulübümüzün süregelen projesi olan “Burs Projesi “ ile 11 üniversite öğrencisine TEV üzerinden 23.400.00 TL burs ve tus sınavına hazırlanan 1 tıp fakültesi öğrencisine GDB.Güven Lüleci önerisi ile 1.000.00 TL burs yardımı verilmiştir.

Alev Küner Habibler Toplum merkezinde her yıl açtığımız Konserve Yapım Kursundaki kursiyerlerin hazırladığı domates konserveleri üyelerimize ulaştırılmıştır.

Kapadokya  Rotary Kulübünün düzenlediği  10.Otistik Çocuklar Yaz kampına Tolga Yüksel ve  ailesi kulübümüz sponsorluğunda katılmıştır

Samsun İlkadım Rotary Kulübünün 01-04 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirdiği 16.Bedensel Engelliler Yaz Kampına bir engelli arkadaşımıza sponsor olarak katılımda bulunulmuştur.

13-16 ekim 2016 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Rotary Kulübü tarafından gerçekleştirilen 4.Rylakademi seminerinde bir öğrenciye , Ankara Gazi Rotary Kulübünün düzenlediği 103.Ryla Seminerinde bir öğrenciye ve Kastamonu Rotary Kulübünün düzenlediği Engelli Ryla Seminerinde bir katılımcıya sponsor olunarak katkıda bulunulmuştur.

30.07.2016 tarihinde Akseki – İbradı- Gündoğmuş Gezimiz, 02.10.2016 tarihinde geleneksel hale gelen Tekne Gezimiz ve 07.05.2017 tarihinde ise Perge Antik Kent Gezimiz gerçekleştirilmiştir.

Cumhuriyetimizin ilanının 93.yılı tüm Rotary Kulüpleri ile ortak kutlanarak ,Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk büstüne çelenk bırakılmıştır.

06.11.2016 tarihinde Atatürk Kültür Parkı açık alanda 15.Dostluk Panayırımız ,Panayır Komitemizin, üyelerimizin ,eşlerimizin özverili çalışmalarıyla, büyük bir birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirilmiştir.

06.11.2016 tarihinde Aspendos Rotary 2.Yıldırım Satranç Turnuvası Türkiye Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciği işbirliği ile 57 sporcunun katılımıyla, 7 turda, Panayır Etkinliğimiz içerisinde açık alanda gerçekleştirilmiştir. Turnuva sonrasında Orkhan Eminov birinci, Dinçer Taşdöğen ikinci, Umut Bekirağaoğlu ise üçüncü olmuştur.

2430.Bölge Guvernörü Sayın Güner-Nagihan İnci ve Guvernör yardımcıları ile birlikte Akdeniz Aile Sağlığı ve Eğitimi Derneği- Alev Küner Eğitim ve Kültür Merkezi ziyareti gerçekleştirilmiş, merkezde yapılan okuma yazma,el sanatları ve konserve yapım kursu hakkında bilgiler aktarılmıştır.

26.11.2016 tarihinde Alanya ve Manavgat Rotary Kulüplerinin ev sahipliğinde gerçekleşen II.Grup Enstitüsüne katılımda bulunulmuştur

Meslek Tanıtım Günleri Projesi çerçevesinde 30.11.2016 tarihinde 10.11. ve 12.sınıf öğrencilerine Doruk Anadolu Lisesinde Meslek Tanıtım Günlerimizin birincisi Rtn. Bülent Dokuzluoğlu  tarafından Gıda Mühendisliği ,Aspendos Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Cihan Kirpik tarafından ise Bilgisayar Mühendisliği hakkında bilgi verilerek başlamıştır.

14.12.2016 tarihinde  Meslek Tanıtım Günlerimizin ikincisi Psikolog Onur Arsel tarafından Psikologluk mesleği ,Aspendos Rotary Kulübü Dönem Başkanı Zafer Kayacan tarafından ise doktorluk mesleği hakkında tanıtım yapılarak, 28.12.2016 tarihinde Meslek Tanıtım Günlerimizin üçüncüsü Rtn. Pelin Üstüner tarafından avukatlık mesleği ,Özge Ayanlar tarafından ise Endüstri Mühendisliği hakkında tanıtım yapılarak gerçekleşmiştir.
01.03.2017 tarihinde ise Meslek Tanıtım Günleri çerçevesinde Doruk Anadolu Lisesinde Roteş Tülay Demir tarafından Sınav Stresi Nedir ?- Nasıl Yeneriz ? konulu bir eğitim semineri verilmiştir.

13.12.2016 tarihinde Falez Rotary Kulübü ve Olimpos Rotary Kulübü ile birlikte Aspendos Rotary Kulübü ev sahipliğinde Akra Barut Otel’de Psikolog/Eğitmen Sayın Kutay Ürkmen’in konuşmacı konuk olduğu bir İntercity toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Üçler Projesi kapsamında üç yeni üye- üç eski eski üye ile toplantılar yaparak,Rotary bilgileri yeni üyelerimize aktarılmıştır.

İskenderun’da 14.01.2017 tarihinde yapılan Başkanlar Yarı Yıl Toplantısına katılımda bulunulmuştur.

11 ocak 2017 tarihinde üyemiz Dr. Mustafa Torgaç tarafından Alev Küner Habibler Toplum Merkezinde yöre kadınlarına yönelik “Kadın Sağlığı Semineri” verilmiştir.

Aspendos Rotary Ailesi olarak 5.RYLAKADEMİ Semineri  26- 29 Ocak 2017 tarihleri arasında Fame Residence Otel'de çeşitli şehirlerden ve üniversitelerden daha önce Ryla Seminerlerine katılmış 29 katılımcı ve birbirinden değerli konuşmacı konukları ağırlayarak  başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Bir Roteş projesi olan Muş Malazgirt İyikomşu Köyü Ortaokulu öğrencilerine bot ve mont yardımı çerçevesi kapsamında 30 bot ve 30 mont öğrencilere ulaştırılmış ve soğuk kış günlerinde çocukların sevinci yüreğimizi ısıtmıştır.

Yurdumuzun en çok göç alan illerinden biri olan Antalya’mızda, yeni hemşerilerimize, yeni hayatlarına daha kolay uyum sağlayabilmeleri için, daha önceden mevcut olan Habibler Alev Küner Toplum Merkezi ile yıllardır beraber çalışmaktayız.

Bu yöre, devamlı göç almakta ve gerek eğitim gerekse sağlık alanında yeterli hizmet alamamaktadır. Özellikle kadınlara yönelik eğitim çalışmalarımızda, dil( Türkçe) öğrenme, meslek edinme (Trikotaj, biçki-dikiş, bilgisayar, konserve yapma vs), iş bulma, üretilenleri pazarlama, müzik aleti çalma (çocuklara saz eğitimi) konularında yardımcı olmaya çalışıyoruz.  Bu desteğimizi daha etkin bir şekilde yürütmek için Aspendos Rotary Toplum Birliği Habibler bölgesinde kurulmuştur.

24.12.2016 tarihinde  otistik çocuklara eğitim veren Ramazan Hatice Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezinin gecesine katılınmıştır.

Bir toplantımızda da Habibler Alev Küner Toplum Merkezinde yöre kadınları ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanarak, Merkezdeki bağlama kursu öğrencilerinin üyelerimiz için hazırladığı mini konser, tiyatro topluluğunun skeçleri ve okuma yazma sınıfındaki kadınların koro dinletisi izlenmiştir.

Dönemin Meslek Hizmetleri Ödülü  kendi mesleğinde elde ettiği üstün başarı, nedeniyle kuyum ustası Süreyya Arnaz ve yelken eğitmeni Gamze Altay Akdeniz'e  Aspendos Rotary Kulübü’nün 23.Kuruluş yıldönümünde sunulmuştur.

Habibler Alev Küner Toplum Merkezinde, yöre kadınlarına yönelik eğitim semineri Antalya Temizlik Eğitimi Yöneticileri Derneği (ANTED ) yönetim kurulu üyelerinin de katılımda bulunduğu 23.05.2017 tarihinde   Eczacıbaşı Firmasından Pınar Gönenç tarafından "Kimyasalların Güvenli Kullanımı ve Hijyen Kuralları " adlı  bir sunum yapılarak verilmiştir.

Rotaract Kulüpler Ramazan Paketi Yardımı projesinde , üyelerimizden gelen katkılar sayesinde projeye 46 paketle katkıda bulunulmuştur.

Zeytinpark A.Ş, Antalya Kültür ve Sanat Merkezi, Antalya Müzesi, Turkuaz Albüm olmak üzere toplam 4 işyeri gezisi gerçekleştirilmiştir.

Dönemimizde 13 ailenin ev sahipliğiyle keyifli ocakbaşları düzenlenmiştir.

Toplantılarımızda, konularında uzman ve saygın 22 konuşmacı konuk  ağırlanmıştır.

Polio Plus (Çocuk Felci ) Fonuna 150 $ bağış kulübümüz adına My Rotary üzerinden yapmıştır.

 Bu dönem aramıza katılan üyeler:

 • Nuri Kulcur
 • Melda Durukan

Bu dönem aramızdan ayrılan üyeler:

 • Nejdet Baş
 • Banu Tonguç
 • İnci Süleymanlar

 

Bu dönem sonu üye sayımız : 33

 

 DÖNEM SONU ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER

 • Rotary Okulları Dalında İNCİ  Kulüpleri  Ödülü
 • Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü ,
 • Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisi,
 • Ana Çocuk Sağlığı,
 • Temel Eğitim ve Okur Yazarlık,
 • Ekonomik ve Toplumsal Kalkınma, Genç Kuşaklar (Gençlerimiz Geleceğimiz) Dalında İNCİMİZ Ödülü
 • Toplum Birliği Kurulması Dalında Bölge Ödülü