SAYFA YÜKLENİYOR...
2017-18 TARİHÇE

ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ
                                  2017-2018 Dönemi                                  

ROTARY FARK YARATIR

U.R. Başkanı                                        IAN RİSELEY
U.R.2430. Bölge Guvernörü               SERDAR ÜNLÜ                                   
XIX.  Grup Guvernör Yrd.                   SERDAR İLKMEN

Başkan                      :       Mustafa DEMİR

Asbaşkan                   :       Mehmet Ali KOÇ

Genel Sekreter           :        Ebru YİĞİTALP

Sayman                     :       Bülent DOKUZLUOĞLU

Üye                            :        Zafer KAYACAN

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.     :  Ali BAL

Üyelik Komitesi Bşk.             :  Nihan KALENDER

Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :   Uğur DİZER

Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :   Ufuk AYDEMİR

Rotary Vakfı Komitesi Bşk.    :   Mehmet Ali KOÇ

          Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

* Kapadokya Rotary Kulübünün 13-16 temmuz tarihleri arasında düzenlediği 11.Otizimli Çocuklar yaz kampıma Ahmet Fazıl Çelik ve  ailesini gönderdik. 

*3-6 Ağustos tarihleri arasında Perge Rotary Kulübünün düzenlediği Baba-Çocuk Kampına Sevgili Bülent Dokuzluoğlu oğulları ile birlikte katıldı.

* Alev Küner Habibler toplum merkezinde açtığımız Konserve Yapım kursundaki kursiyerlerin hazırladığı Domates konserveleri ve turunç reçelleri eşlerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. 140 kavanoz domates ve 35 kavanoz reçelin satışını yaptık.

* Rotary 2430.Bölge Federasyonu tarafından oluşturulan Rotary Hatıra Ormanına her üyemiz adına bir fidan olacak şeklide 33 fidanla katkıda bulunduk.

* 24 eylül tarihinde Geleneksel Tekne Gezimizi yaptık.

*  15 Ekim pazar günü Likya Şarapçılık bağlarına Rotary Kulüpleri olarak ortak bir gezi düzenledik.

* Bölge Gıda Güvenliği Ana Komitesi olarak 21 kasım 2017 günü Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda halka açık olarak Prof.Dr. Mustafa Özdoğan,Rtn. Zeki Özen ve  Rtn.Bülent Dokuzluoğlu'nun konuşmacı konuk olduğu bir Gıda Güvenliği Paneli gerçekleştirdik.

Ayrıca aynı komite tarafından 12 mart 2018 tarihinden Aspendos Rotary Toplum Birliğinde yöre kadınlarına Gıda Mühendisi Selda Yalçın'ın konuşmacı konuk olduğu "Sağlıklı Yaşam İçin Güvenilir Gıda Tüketiyor muyuz konulu bir panel düzenlendi.

* 2017-18 Dönemi Meslek Hizmetleri Ödülü Kaligrafi Sanatçısı- Ressam Etem Çalışkan'a ve Aspendos Toplum Birliği yöneticisi Nilgün Atasoy'a verildi.

* Kulüp Çocuk Dostu Komitesinin Ankara'da düzenlediği eğitim seminerine Muratpaşa Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı Raziye Özer katıldı.

* Okullara Yönelik Hizmetler Projesi komitesi kapsamında 11.01.2018 tarihinde Özel Işıklar Anadolu Lisesinde Meslek Tanıtım Günlerimizin ilkini gerçekleştirerek, Rtn. Pelin Üstüner Avukatlık,Rtn.Ufuk Aydemir Fotoğrafçılık, Rtc. Cihan Kirpik Bilgisayar Mühendisliği ve Rtc. Süleyman Özkan ise Girişimcilik hakkında tanıtım yaptı.

* Antalya Rotary Kulüpleri tarafından ortak gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Kutlaması, Antalya,Aspendos,Kaleiçi,Perge,Falez,Olimpos ve Lara Rotary Kulüplerinin katılımıyla Shakespeare W Restorantta yapıldı.

* Ankara Başkent ve Tandoğan Rotary kulüplerinin 12-15 ekim 2017 tarihleri arasında ortaklaşa hazırladığı 111.Ryla Seminerine (Bursiyer Ryla) bursiyerimiz Onur Demir'i gönderildi.

* 10.02.2018 tarihinde  Rotary 2430. Bölge görevimiz olan, Antalya Medikal Park Hastanesinin proje ortağı olduğu Organ Bağışı Semineri ,The Marmara Otelinde gerçekleştirildi.

* 08-11 Şubat 2018 tarihleri arasında Eskişehir'de yapılan 1.Ulusal Ryla seminerine bir öğrenci gönderildi, Samsun Rotary Kulübünün düzenlediği 6.Rylakademi Seminerinde , Olimpos Rotary Kulübünün düzenlediği 115. Ryla Seminerinde ve Kastamonu Rotary Kulübünün düzenlediği Engelli Rylasında birer öğrenciye sponsor olundu.

* Bir Roteş projesi olan Bot- Mont ve Eldiven Yardımı bu yılda Sevgililer Gününde  Erzurum Horasan Harçlı Köyü İlkokulundaki 17 öğrenciye ulaştı.

* Runatolia koşusu öncesi Skekaspear Restorantta toplanarak, makarna partisinde tüm Rotary Kulüpleri ve koşucularla birlikte olundu, İyilik Peşinde Koş" sloganıyla yola çıkarak Runatolia Koşusunda Omurilik Felçlileri Derneği için koşularak, toplanan bağışlarla toplam 13 akülü sandalye  ihtiyaç sahibi kişilere bağışlandı.

*  Aspendos Rotary Toplum Birliği Merkezinde yöre kadınları ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanarak,Merkezdeki tiyatro topluluğunun üyelerimiz için hazırladığı mini skeçler , okuma yazma sınıfındaki kadınların koro ve şiir dinletisi izlendi.

* Kulübümüzün Kuruluşunun 24.Yıldönümü üyelerimiz,eşlerimiz ve misafirlerimizle birlikte kutlandı. Ayrıca bu anlamlı gecede bir de küçük çaplı bir müzayede gerçekleştirilerek, Meşhur seramik sanatçısı Tufan Dağıstanlı ve ressam Ebru Ceylan'ın bağışladığı toplam 6 parça eserinden elde edilen gelir ile bir projemize daha fon yaratıldı.

* Anıttepe Rotaract Kulübü ve Antalya Rotaract Kulübünün  21 Nisan Cumartesi günü  Adalya Vakfı-Engelsiz Kafe’de ortak olarak düzenlediği Balon perileri projesine 200 tl katkıda bulunduk.

*Alanya Rotary Kulübünün 29 nisan günü gerçekleştirdiği deniz dip temizliği etkinliğine Antalya Rotary Kulüpleri ile birlikte katıldık.

*Çocuk Dostu Şehirler Projesi kapsamında “ Çocuk İhmali, İstismarı, Çocuk Hakları ve Korunma Yöntemleri” adlı seminer Aspendos ,Olimpos ve Falez Rotary Kulübü ile ortak olarak 02 Mayıs Çarşamba günü saat 14:30 da Dutlubahçe Kreşi Gösteri Salonunda Öğrencilerimiz, Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy, Memurevleri ve Ermenek Eğitim ve Bilgi Merkezindeki toplam 100 Öğrenci ile gerçekleştirildi.

*Bir küresel bağış projesi olan Olimpos Rotary Kulübü Gökkuşağı Projesine 100 $ bağışta bulunduk.

* Likya Şarapçılık,Atso Vakfı Resim Sergisine 2 kez, Andifili Yatırım-Agrotalya, Ekdağ Balık Restoran ve Dizar Tarım olmak üzere 6 işyeri gezisi düzenledik.

 Bu dönem aramıza katılan üyeler:

  • Murat Akalın

Bu dönem aramızdan ayrılan üyeler:

  • Sezin Yakut Uzuner 

Bu dönem sonu üye sayımız : 33