SAYFA YÜKLENİYOR...
2018-19 TARİHÇE
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ
2018- 19 Dönemi

İLHAM KAYNAĞI OLALIM


UR.Başkanı   BARRY RASSIN

UR.2430. Bölge Guvernörü   N.ALTAN ARSLAN
XIV. Grup Guvernör Yardımcısı  DEMET AKYELLİ   

BAŞKAN         :  EBRU YİĞİTALP
ASBAŞKAN     :  MEHMET ALİ KOÇ
G.SEKRETER  :  BÜLENT DOKUZLUOĞLU
SAYMAN        :  UĞUR DİZER
ÜYE               :  MUSTAFA DEMİR

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.     :  Nuri KULCUR

Üyelik Komitesi Bşk.             :  GDB.Elvan YILMAZ

Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :   Barış SOYKAM

Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :  Ufuk AYDEMİR

Rotary Vakfı Komitesi Bşk.    :   Melda DURUKAN


Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

üye katkı payı ve UR ödemesi 33 üye üzerinden, 2. üye katkı payı ve 2. UR ödemesi  35 üye üzerinden yapılmıştır.

*
İlk burs ödememiz ekim ayının ilk haftasından başlayarak haziran ayı da dahil olmak üzere 10 öğrenciye 300  tl olarak yapılmaktadır. Son burs ödememiz haziran ayında yapılmıştır.

*
Ramazan Savaş Özel Eğitim Merkezi Margep Odası ,Gülsen Koca Seramik Atölyesi  ve Shiva Dans Okulu olmak üzere 3 işyeri gezisi,

 Antalya Rotary Kulübü ile ortak  1 toplantı ve tüm Rotary kulüpleri ortak Cumhuriyet Bayramı kutlaması, Ulusal Meslek Hizmet Ödül Töreni ve Runatolia Makarna  Partisi olmak üzere 4 intercity toplantısı yapılmıştır.

 *Şimdiye kadar 8 ocakbaşı toplantısı yapılmıştır.

Bu dönem havuzda bekleyen 2 üyeye ait Paul Harris Dostluğu bağışı ve üyelerimizden gelen bağışlar ile toplamda 1000 $ Vakıf hesabına gönderilmiş olup, dönem bitene kadar 500 $ daha Vakıf bağışı gönderilecektir. 

Geçen Dönem sözü verilen Fındıklı Rotary Kulübü eşleşmiş bağış projesine 105 $ bağışta bulunulmuştur. 

01.07.2019 tarihinde Anıtkabir ziyareti ile Dönem projelerimiz başlamıştır. 

Kapadokya Rotary Kulübünün düzenlediği 12.Otizimli Çocuklar yaz kampıma Egemen Karagöl ve  ailesi gönderilmiştir. 

Ankara Tandoğan- Başkent ve Anıttepe  Rotary Kulüplerinin 20-23 eylül tarihleri arasında düzenlediği “Ben İstersem yaparım” Ryla seminerine Yaren Kıvırcık, 
- Perge Rotary Kulübünün 17-20 ocak 2019 tarihleri arasında düzenlediği Ryla Seminerine bursiyerimiz Ezgi Ceren Aydoğmuş,
Kosava / Priştina’da düzenlenen Sıtma ve Sıtma ile Mücadele konulu Ryla Seminerine Artun Kerim Erdem kulübümüzü temsilen katılmıştır.  Ayrıca ; 
Kastamonu Rotary Kulübü, 
Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü 
Mersin Kızkalesi Rotary Kulübü ve 
Gaziantep Zeugma Rotary Kulüplerinin düzenlediği Ryla Seminerlerinde de birer öğrenciye sponsor olunmuştur.

22.07.2018 tarihinde kulüp olarak bir Gömbe gezisi gerçekleştirilmiştir.

1 Eylül pazar günü tüm Antalya Rotary Kulüpleri ile Alanya'da gerçekleşen  ‘’POLİO DAY'' projesine katılınmış " Çocuk Felcine Son'' denmiştir.

 Alev Küner Habibler toplum merkezinde açtığımız Konserve Yapım kursundaki kursiyerlerin hazırladığı Domates konserveleri eşlerimiz tarafından yoğun ilgi görüp 135 kavanoz domates konservesi satışı yapılmıştır.

Aspendos Rotary Kulübü ve Falez Rotary Kulübü Mor Menekşe Projesi kapsamında 11 yaşındaki tenisçi Sevgili Berrak Bardakçı‘nın uluslararası platformda başarılı bir sporcu olması için turnuvalara katılım sponsorluğu üstlenilmiştir. Sevgili Berrak sponsor olduğumuz 5 turnuvanın dördünden,ikisi birincilik olmak üzere dereceyle dönmüştür.

Geliri  otizmli çocuklarımızın eğitiminde kullanılacak  Aspendos Rotary 16. Dostluk Panayırı 14.10.2018 pazar  günü Karaalioğlu Parkında gerçekleşti. 14 Ekim de ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte Aspendos Rotary 3. Satranç Turnuvasını gerçekleştirdik. Dostluk panayırından elde edilen gelirin bir kısmıyla Ramazan Hatice Savaş Özel Eğitim okulunun materyal odasına Özel eğitim için gerekli materyaller aldık. 

Olimpos ve Falez Rotary Kulüplerinin düzenlendiği ,Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) ve Rotary 2430. Bölge iş birliği ile  gerçekleşen ‘’Kadın ve Çocuk Sağlığı Eğitmen Eğitimi ‘’ ni  kulübümüzden Rotaryen Eşi Ayşin Duran, Rotaract Ceyda Soyer, Toplum Merkezimizden Serpil Emeklioğlu  aldı. 

23 10.18 tarihinde Guvernörümüz Altan Arslan ve Eşi Neslihan Arslan'ın kulübümüze  ziyareti esnasında Ramazan Hatice Savaş Özel Eğitim Okuluna ziyaret ettik.  Mar-Geb odasını anlattık. Aynı gün okulda velilere diyetisyen ve fizyoterapist seminerleri düzenlendi ve öğrencilerle perküsyon çalışması gerçekleşti. 

 Lara Rotary Kulübünün önderliğinde tüm Antalya Rotary Kulüplerinin birlikteliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Kutlamasını gerçekleştirdik.

Kadın çocuk sağlığı eğitimi alan  eğitmenlerimiz  Aspendos Rotary Toplum Merkezimiz ,  Ziçev Engelsiz Cafe gibi  dokuz  ayrı noktada  288 kadına eğitim verdiler. Toplamda 16 eğitmen olan bu gönüllü ordusu Antalya’da 1168 kadına ulaşarak bilinçlendirdi 

Fizyoterapi çalışmaları: Özel Eğitim Okulun da çalışmaya öncelikle 11 çocuk takibiyle başlandı.  Postür analizi, yürüyüş analizi yapıldı. Kas değerlerine bakıldı. Hepsine özel egzersiz programları hazırlandı. Spor hocalarına videolar çekip gerekli egzersizlerin nasıl yapılacağı eğitimi verildi. Dönem boyunca bu egzersizler tekrarlandı .

Ramazan Savaş Özel Eğitim Merkezindeki çocukların ruhsal gelişimi, mutluluğu ve kendini ifade edebilmeleri açasından Perküsyon çalışmaları dönem boyunca belli periyotlarda yapıldı. 

GİKA Kadın girişimciler projesi eğitmen eğitimi  8-9 Aralıkta Ankara Başkent Üniversitesinde gerçekleşti. Kulübümüzden eğitime Rtn.Burak Seyyah , Rtn.Melda Durukan ve Rtn.Pelin Üstüner dostlarımız katıldı. 

10 Aralık 2018 günü Dedeman Shakespeare’ de bölge projesi olan Lara Rotary Kulübünün organize ettiği, tüm Antalya Kulüplerinin desteklediği Acil Yardım Eğitimine kulübümüzden Dönem Başkanı Ebru Yiğitalp Rtn.Uğur Dizer ve roteşlerimizden Sevinç Aydın ve Tülay Demir katıldı. 

 Geliri Mor menekşe projemize kullanılmak üzere  24 Kasım- 13 Aralık tarihlerinde Aspendos Rotary Kulübü tenis turnuvasını gerçekleştirildi.

Gika Kadın Girişimciler eğitim Semineri

* 1 .Etap Aspendos Rotary Kulübü organizasyonu ile 13-15 mart 2019 tarihinde 40 kadına  

* 2. Etap Lara ve Olimpos Rotary Kulübü işbirliği ile ve 17-19 nisan 2019 tarihinde 20 kadına verildi. 2 Eğitimde de eğitmenlerimiz Pelin, Burak , ve Melda eğitim verdiler.

Ulusal dalda Meslek Hizmet Ödülü Menajer Kadir Dursun’a 17 ocak 2019 akşamı, Dönemimizin Meslek Hizmet Ödülü ise 29 ocak tarihli toplantımızda Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünden  Prof.Dr. Ertugrul Arpaç ve ekibinden Doç.Dr.Murat Akarsu ile Dr.Öğretim Üyesi Esin Akarsu'ya  ve 26.02.2019 tarihli toplantımızda ise kültür dalında Arkeolog - Rehber Selçuk Gür’e takdim edilmiştir.

Alanya Rotary Kulübünün gerçekleştirdiği Yeni Üye Uyum Kampına üyelerimiz  Rtn. Burak Seyyah, Rtn.Nuri Kulcur ve Rtn. Okan- Tülay Arı katılımda bulundu.

Rtn. Yaşar Sobutay anısına düzenlediğimiz 2440,2420 ve 2430.Bölgeyi kapsayan Ulusal Ryla Akademi Semineri  39 katılımcı ve 10 konuşmacı konuğun iştiraki ile  14-17 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti.

02.03.2019 cumartesi günü Aspendos Rotary Kulübü önderliğinde  Antalya Rotary Kulüpleri olarak ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz  Runatolia Koşusu öncesi makarna partisi 200 kişilik bir  katılımla gerçekleşti. Aspendos Rotary Kulübü önderliğinde Antalya Rotary Kulüpleri tarafından ortaklaşa olarak  TEV yararına koştuğumuz Runatolia Koşusu 03.03.2019 pazar günü gerçekleşti. Bu koşudan toplanan bağışlarla 67 öğrenciye eğitim desteği sağlandı.

27-28 Nisan 2019 tarihinde kulüp üyelerimiz, eşlerimizle ve Arkeolog Prof.Dr. Havva Işık - Prof.Dr.Fahri Işık dostlarımızın rehberliğinde Patara Gezimizi gerçekleştirdik.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramın da Rotaractlarımızla , sağlık sebebiyle toplantılarına katılamayan Köy Enstitüsü Mezunu ve öğretmenlik ve idarecilik yapmış Mustafa Şanlı’ya anlamlı bir ziyarette bulunduk. 

Ramazan ayı sebebiyle Patara Kazılarında görevli stajyer öğrencilere üyelerden gelen katkılarla Ramazan Paketi Yardımı yaptık.

 

Bu dönem aramıza katılan üyeler:

  • Y.Burak Seyyah
  • Okan Arı
  • Neslihan Ü.Yüksel

 

Bu dönem sonu üye sayımız : 36