SAYFA YÜKLENİYOR...
2019-20 TARİHÇE
                  ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ
                                                                                2019-20 Dönemi
                                                                       ROTARY DÜNYAYI BİRLEŞTİRİR


UR.Başkanı  MARK DANİEL MALONEY

UR.2430. Bölge Guvernörü HAKAN KARAALİOĞLU
XIV. Grup Guvernör Yardımcısı ALİ ÇELİK   

BAŞKAN         :  MEHMET ALİ KOÇ
ASBAŞKAN      :  BÜLENT DOKUZLUOĞLU
G.SEKRETER   :  UĞUR DİZER
SAYMAN          :  UFUK AYDEMİR
ÜYE                :  EBRU YİĞİTALP

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.     :  Nihan KALENDER

Üyelik Komitesi Bşk.             :  Barış SOYKAM

Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :   Pelin ÜSTÜNER

Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :   Nuri KULCUR

Rotary Vakfı Komitesi Bşk.    :   Melda DURUKAN

Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

* Kulübümüzden 5 üyemiz ( GDB.Güven Lüleci ,GDB.Veli Ilıkan, GDB.Münciye Çavuşoğlu, GDB.Elvan Yılmaz, GDB.Işık Üngör ) Antalya Kent Konseyinde Aspendos Rotary Kulübünü temsil etmeye başlamıştır.

* 06.07.2019 tarihinde tüm Rotary Kulüpleri olarak Atamzı ziyarete gittik.

* Danışman Geçmiş Dönem Başkanlar toplantısında tavsiye niteliğindeki kararlar yönetim kurulu tarafından tartışılmış ve muhasebe defterlerinin muhasebeciden alınarak üyemiz Rtn. Nuri Kulcur ve kulüp saymanı tarafından tutulmasına karar verilmiştir.

* Samsun İlkadım R.klb.nün düzenlediği engelliler yaz kampında 1 kişiye sponsor olunmuştur.

* Meksikadan gelen Uzun Dönem Gençlik değişim öğrencisi Adriana Litzel Rodriguez  Kalender ailesinin yanına yerleştirilmiştir.

* Habipler Toplum Birliğinde eğitim gören kadınlarımız için açtığımız Konserve Yapım Kursunda yapılan 131 domates, biber ezme konservelerinin alıcılarla buluşturulmuştur.

* 29.09.2019 tarihinde Geleneksel Tekne Gezimiz gerçekleştirilmiştir.

* Aspendos Rotary Kulübü 2.Tenis Turnuvası 23 eylül- 06 ekim 2019 tarihleri arasında “Talat Taşdemir Tenis Akademi”sinde yapılmış, elde edilen gelir Harika Çocuk Projemizde bulunan Hasibe Berrak Bardakçı ‘nın eğitim ve turnuvalara katılım giderlerinde kullanılmıştır.

* Perge Rotary Kulübünün düzenlediği Baba-Çocuk Kampına Rtn. Bülent Dokuzluoğlu ve oğulları katılımda bulunmuştur.

* 17.09.2019 tarihinde Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a bir ziyaret yapılmıştır.

* 17.09.2019 tarihinde İnci Kalender Ortaokulundaki  öğrencilere göz-diş ve skolyoz taraması yapılmış, Gaziler Ortaokulunda diş macunu dağıtımı yapılmıştır.

* 16.09.2019 tarihinde kulübümüzü ziyaret edecek olan 2430.Bölge Guvernörüne takdim edilmek üzere hediye, çiçek ,plaket alımı yerine Polio Plus (Çocuk Felci ) fonuna 100 $ bağış yapılmıştır.

* Burs komitesi çalışmaları kapsamında eğitimi devam eden 7 öğrenciye ilave olarak 3 yeni öğrenci ile birlikte toplamda 10 üniversite öğrencisine ekim ayından başlamak üzere 6 ay süre ile aylık 350 tl öğrenim bursu verilmiştir.

* Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Eda Gök adlı kız öğrenciye kulüp üyelerinden gelen burs bağışı 6 aylık olmak üzere  iletilmiştir.

* Özel durumundan dolayı geçen yılda okul harcı ödemesi yapılan Mehmet Darende’ye bu yılda 500 tl ekimde ve 500 tl şubatta olmak üzere toplamda 1000 tl okul harcı yardımı yapılmıştır.

* Üyelerimizle birlikte 17.11.2019 tarihinde bir kahvaltı etkinliği ve 17.12.2019 tarihinde bir erken yılbaşı eğlencesi düzenlenmiştir.

* 14.12.2019’da Lara R.Klb.ile ortak lise öğrencilerine  Kodlama eğitimi ve workshop yapılarak  Kodlama eğitiminden aktarılan fonla Dr.İlhami Tankut Anadolu lisesine Tırmanma Duvarı yapılmıştır.

* Ankara’da 23 kasım 2019 tarihlerinde yapılan Fon yaratma komite toplantısına Rtn.Bülent Dokuzluoğlu katılımda bulunmuştur.

* 07.12.2019 tarihinde Mersinde yapılan Gelecek Dönem Başkanlar Tanışma toplantısına  Bülent Dokuzluoğlu ve eşi katılımda bulunmuştur.

* 11.01.2020 tarihinde Başkanlar Yarıyıl Toplantısına Dönem Başkanı Mehmet ali Koç ve eşi katılımda bulunmuştur.

 * 03.09.2019 tarihinde Rtn. Melda Durukana ait Fizyo Lara’ya, 15.10.2019 tarihinde Dr.Neslihan Ü.Yüksel’in işyerine,  26.11.2019 tarihinde GDB.Eşref Bildir’in iş yeri olan Ortodent’e  ve 10.12.2019 tarihinde Prof.Dr.Sailm Yılmaz’ın iş yeri olan Varisson Radyoloji Merkezine işyeri gezisi yapılmıştır.

* Olimpos R.Klb. tarafından düzenlenen Satranç turnuvasında maddi destek sağlanmıştır.

* Perge Rotary Klb.nün 16-19 ocak 2020 tarihleri arasında düzenlediği Ryla Seminerine bursiyerimiz Gülçin Çetin’in kulübümüz adına katılmış ayrıca 1 kişiye daha sponsor olunmuştur.

* 04.01.2020 tarihinde Kaleiçi R.Klb.tarafından düzenlenen Her Telden Rotary Eğitimi seminerine katılımda bulunulmuştur.

* 16.01.2020 tarihinde GİKA Projesi kapsamında e-ticaret satış portalı  tanıtılarak 36 girişimci kadına tabletleri teslim edilmiştir.

* Dönemin Meslek Hizmet Ödülü 21.01.2020 tarihinde Dr. Bülent Şık’a ve Ulusal Meslek Hizmet Ödülü ise 06.03.2020 tarihinde Gülin Bozkurt’a takdim edilmiştir.

* Mersin R.Klb. düzenlediği Engelli Ryla seminerinde 1 kişiye sponsor olunmuştur.

* Kaleiçi R.Klb. düzenlediği yeni Yönetim Yaklaşımları Konferansına GDB.Azize Kalkavan katılımda bulunmuştur.

* 22.01.2020 tarihinde Habipler Aspendos Rotary Toplum Birliği Merkezimizdeki 54 çocuğu tiyatroya götürülmüştür.

* 03.02.2020 tarihinde  Habipler Toplum Birliğinde Dış Sağlığı Eğitimi , Diş Taraması ile annelere Çocuk Sağlığı ve Sağlık Yaşam konularında eğitim verilmiş ve  02.03.2020 tarihinde Kadın Sağlığı Sorunları ve Genel Vücut Hijyeni’ konulu konuşmacı konuk, Ayşin Duran ve Dr Senay Dodanlı tarafından 2 adet söyleşi günü düzenlenmiştir.

* Ryla Akademi Semineri 06-09 Şubat 2020 tarihleri arasında 38 katılımcı ve birbirinden değerli 13 konuşmacı ile gerçekleşmiştir.

* 20.02.2020 tarihinde Olimpos Rotary Kulübü ev sahipliğinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'in konuşmacı konuk olacağı  Olimpos, Antalya, ve Aspendos Rotary Kulüpleri ortak toplantısı yapılmıştır.

* 20.02.2020 tarihinde Rtn. Bülent Dokuzluoğlu tarafından Ülkü Fırını çalışanlarına Gıda Güvenliği ve Hijyeni Semineri düzenlenmiştir.

* 1 Genç 1 Hayat projesi kapsamında bu yılda Runatolia Koşusunda gençlere bir umut olmak için TEV ve TOG yararına tüm Rotaryenler olarak katılımda bulunulmuştur.

* Harika Çocuk projesi kapsamında ikinci olarak Ted Kolejinde burslu okuyan bir öğrencinin müzik eğitimi için üyelerden gelen katkı ile bir klarnet alarak takdim edilmiştir.

* 2430.bölge federasyonu tarafından organize edilen “Bir Nefes, Bin Hayat” projesi kapsamında ülkemizde ve dünyada yaşanan Covid-19, Corona Virüs mücadelesinde değerlendirilmek üzere hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde kullanılacak Solunum Cihazı- Ventilator alımı için 1050 $ (7300 tl)bağışın kulüp bütçesinden yapılmıştır.

* Muratpaşa Belediyesi'nin yardıma muhtaç vatandaşlarımız için yaptığı  gıda paketi bağış kampanyası kapsamında üyelerimizden gelen destek ve kulüp bütçesi katkısıyla 57 adet gıda paketi  bağışının Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Aşevi ayni yardım bağış alındı belgesi karşılığında 5700 tl olarak yapılmıştır.

* Muratpaşa Belediyesi  tarafından kulübümüze tahsis edilen ASSİM’deki ofisin hazırlanması için arşiv çalışmaları yapılmış, ofise demirbaşlar alınarak yerleştirilmesi sağlanmıştır.

* Dönem boyunca 3 İntercity Toplantısına katılımda bulunulmuştur.

* Dönem boyunca toplantılarımıza 16 konuşmacı konuk katılmıştır.

* 06.12.2019 tarihinde yapılan yapılan Roteş etkinliğinde buluşan eşlerimiz Mor Menekşemize turnuvalar için kıyafet desteği için fon oluşturulmuş, ayrıca Van/Tuşpa Topaktaş İlkokulunda okuyan 26 öğrenciye Bot ve Mont yardımında bulunulmuştur.

* 28.12.2019 tarihinde Roteşlerimiz 8-10 yaş grubuna uygun 200 çorap +200 çikolata ile TEGV yapılan yılbaşı kutlamasına katılarak yeni yılda minik kalplere dokunmanın mutluluğunu yaşadılar.

* Roteşlerimiz ve kadın Rotaryenlerimiz tarafından hazırlanan Prematüre bebekler için bere - çocuk giysileri ve sevgi battaniyesi, Sevgili Rtn. Neslihan Yüksel’in Antalya Araştırma hastanesi Prematüre Servisi ile kurduğu irtibat sonrasında teslim edilmiştir. 

* 05.02.2020 tarihinde toplanan Roteşlerimiz Mandala çalışması sonrasında oluşturdukları fonla Patili Dostlar için mama yardımı yapıldı.

Bu dönem aramıza katılan üyeler:

  • Selma Türkkan
  • Mustafa Meydan
  • Gülden Tunaç

Bu dönem aramızdan ayrılan üyeler:
     
       .  
Ali Eroğlu


Bu dönem sonu üye sayımız : 38