SAYFA YÜKLENİYOR...
23 VE 24. BÜLTEN
Tarih    :  01.04.2014
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  961-962
Dönem Toplantı No    :  34-35
Üye Sayısı    :  31
Katılım Oranı    :  %41- %48
İlk gelen üye    :  Rtn.Ali Bal
Son gelen üye    :  Rtn.Seha Büyükkalfa

 

Sevgili Dostlar,

Bugün 1 Nisan . Dünyada sürprizlerin yapıldığı 1 Nisan Şaka Günü, her yılın 1 Nisan günü kutlanır. Genelde şaka gününde insanların birbirine şaka yapması gelenek haline gelmiştir.

Nisan 1 şakası hakkında farklı kültür , inanç ve dillerde efsaneler bulunmaktadır. Örneğin bazı kaynaklarda şöyle geçer ; ‘’1564 yılında Fransa kralı IX. Charles yılbaşını 1 Nisan’dan 1 Ocağa aldırır. Bu arada 1 Nisan’ı sene başı olarak kabul etmeye devam edenlerle alay etmek amacı ile yapılan şakalar, bir süre sonra gelenek haline gelir. 1 Nisan’ı yılbaşı kabul edenlere ise “Nisan Balığı” adı verilir’’Bazı taraflı  kaynaklar da Müslümanların Hristiyan orduları  ile ilgili  yaşadıkları acıklı  bir hikayeden bahsederek makbul saymazlar.

Öğrencilik yıllarımızda 1 Nisan günlerinde hocalara yaptığımız şakalar geçmişte kaldı ama  bugün Kulübümüz için bir anlamı var; Çünkü 1 Nisan GDB Eşref’in doğum günü. Elvan Başkan da Eşref için 1 Nisan sürprizi hazırlamış. Toplantı başladı, mutlu günler okunurken Eşref’in eşi Meral kapıdan içeri girdi, aynı zamanda iyi ki doğdun şarkısı ve pasta ! Eşref şaşkın. Meral Kürsüde..Yüzlerimizde bir tebessüm.  Toplantıya güzel ve sempatik bir başlangıç, hele de morallerin pek de iyi olmadığı bir hafta sonunun ardından.. İyi ki doğdun Eşref !

Ardından Başkan  Elvan 5. Kulup Asamblesini yapıyor. Bugüne kadar yapılan ve halen yapılması düşünülen projeler toplantıda hazır bulunan Avenue Başkanları tarafından anlatılıyor. Üyelik Komitesi ; Boş olan mesleklerin tespiti ve Kulübümüze alınan  5 yeni üyemizle hedefe ulaşmış görünüyor. Üstelik tüm yeni üyelerimiz hali hazırda Kulübümüzde temsil  edilmeyen mesleklerden. Basın ve Halkla İlişkiler Komitesini Banu  götürüyor. Faaliyetlerimiz çeşitli basın organlarında duyuruluyor. Toplum Hizmetleri Komitesi; Akran zorbalığı semineri sırasında  1000 kişiye ulaştırdığımız broşürlerden bahsediliyor.Meslek Hizmetleri Ödüllerinin Guvernor ziyareti sırasında gerçekleştirildiği hatırlatılıyor. Son dakikada oluşturulan geleneksel  Golf Turnuvasının  geçtiğimiz aylarda yapılmış olması Elvan Başkanı sevinidiriyor. Ve son olarak  en zorlu Projemiz RYLA nın da başarılı bir şekilde geçekleşmesinde emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyor Başkan Elvan.

Ardınan Elvan Başkan’ın hızla sıraladığı Nisan takvimi aktiviteleri. Bülten yazarı notunu bile alamıyor. O kadar çok ki..  Kanser haftası ile ilgili düzenlenen seminerler,Olympos Rotary Kulubu ile ortak düzenlenecek olan ‘’Önlenebilir Çocuk Ölümleri ve Acil Yardım Maketleri ‘’ seminerleri. İş yeri gezileri ve 23 Nisan için de Çocuklarla yapılması  düşünülen proje..

Aslında  toplantının notlarını çok da sağlıklı tutamadığım için bu haftanın bültenini kaytarmak istedim ve bu bülteni Başkan yazsın istedim ama beceremedim. Özetlemeye çalıştım, ne kadar olabildiyse..

8 Nisan Toplantımızda BES ve Asambleden yeni dönen gelecek Dönem Başkanımız Azize’ nin Asamble izlenimlerini dinledik. Tandoğan Rotary Kulubünün ev sahipliğinde Xanadu Hotelde yapılan Asamblemiz çok neşeli, danslı tangolu ve verimli  geçmiş. Sevgili Ufuk, Sevgili Nihan ve Ali İhsan .Deneyimli Başkanlar toplantısına ise GDB.Veli Ilıkan ve Elvan Başkanımız katılarak Azize Başkana güç verdiler.Azize Başkan  gelecek dönem Sloganının‘’ Rotary’yi hizmetlerinizle aydınlatın ‘’şeklinde anons edildiğini bizimle paylaştı.  Azize’yi en çok etkilen şeylerden biri de  geçmiş dönem Guvernorlerinin eksiksiz katılımları olmuş. Azize’nin konuşması sonunda ufak bir sitemi de oldu. Kulubumüz üyelerinin bu tip toplantılarda daha  katılımcı olmaları ve Başkanlarını yalnız bırakmamaları.

Azize Başkan sözlerini yapmaya aday olduğumuz bölge projelerinden bahsederek bitirdi.Kulubumüz gelecek dönem RYLA düzenleme ve Başkanlar yarı yıl toplanıtısını organize etme görevlerine talip olmuş !! Ne diyelim, hepimize kolaylıklar..

Sevgili Dostlarım 8 Nisan tarihli toplantımızın konuşmacı konuğu TED Koleji Genel Müdürü Geçmiş Dönem Başkanlarımızdan Lütfi Ünsal idi. Kendisi bizlere yeni eğitim sistemi Dersanelerin durumu ve yeni sınav sistemi hakkında faydalı bilgiler verdi. Sevgili Lütfi hocamızı yine aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk ve bizlere verdiği aydınlatıcı bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Sağlıkla ve sevgiylee kalın..

Asuman Tarıman

 

 

 

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
1 Nisan Erşref Bildir Doğumgünü
3 Nisan Münciye Çavuşoğlu Evlilik Yıldönümü
6 Nisan Adem Torgaç Doğumgünü
6 Nisan Ayça Koç Doğumgünü
6 Nisan Hakan Duran Evlilik Yıldönümü