SAYFA YÜKLENİYOR...
27 VE 28. BÜLTEN (03.06. VE 10.06.2014 TARİHLİ)
Tarih    :  10.06.2014
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  970- 971
Dönem Toplantı No    :  43- 44
Üye Sayısı    :  32
Katılım Oranı    :  %37- %35
İlk gelen üye    :  Adnan Aykın- Mehmet Ali Koç
Son gelen üye    :  Mustafa Torgaç

Sevgili Dostlar,

Bülten yazıcısı olarak öyle sanıyorum ki bu klavyeye aldığım son bülten. Katıldığım son iki toplantıdan bahsedeceğim size bu Bültenle, ardından 17 Haziran Genel Kurul toplantısı olacak,muhtemelen ben olamıyacağım, zaten Zeki Başkan moderatorlüğünde, senaryosu  önceden yazılmış oyunu oynayacağız,dolayısyla fazla değişik bir şey olmayacak.

Önce üzücü bir haberi tekrar paylaşmak isterim. Sevgili  dostumuz Azize ‘nin ağabeyi bir müddettir amansız bir hastalıkla mücadele ediyordu ama ne yazık ki yenik düştü ve geçen hafta hakkın rahmetine kavuştu.  Başsağlığı dileklerimizi tekrarlıyor ve acılı aileye sabırlar diliyoruz.

3 Haziran toplantımız  iş yeri gezisi idi. İş yeri sahibi çiçeği burnunda üyemiz Ali İhsan Gür bize, sade bir design ile döşenmiş ve içinde çeşit çeşit  Klimalar bulunan binasını gezdiren dostumuz gururla DAİKIN firmasının üstün özelliklerinden  kısaca bahsetti. Binayı hayranlıkla gezdik. Ardından bizi özel bir salona aldı ve hiç abartmıyorum, 5 yıldız otel kalitesinde süslenmiş ve özenilmiş masalarda öğle yemeğimizi yedik. Her hafta Khan Otelde aldığımız 3 yıldız  servis hizmetinin çok üstünde olduğundan ufak çaplı  standard şoku yaşadığımızı söyleyebilirim.Hatta haftalık Rotary toplantılarımızın burada olabilmesi için teklifler ortaya atıldı. Sevgili Ali Bey ve Derya zarif bir şekilde tabi neden olmasın tadında gülümserlerken biz çoktan masadaki hibeş ve dolmalara yumulmuştuk..  Ali İhsan ve Derya çiftini  yoktan yarattıkları bu güzel  iş yeri için kutluyor  ve ev sahipliklerine  çok teşekkür ediyoruz.

Bu toplantıya yeni kurulan Konyaaltı Rotary Kulüp Üyelerinin de katıldığını sizlerle paylaşmak isterim.

Gelelim 10 Haziran toplantısına..Bu toplantı surprizlerle dolu. Başkanımız bülten yazıcısı bendenize  ve bu hafta doğan diğer üyelere sürpriz hazırlamış. Toplantı açıldı , konuşmacı konuğumuz takdim edildi. Ve ardından Işık mutlu günleri okurken karşı tarafımda tabelalar kalktı. İyi ki doğdun Asuman, Işık ve Mustafa yazan..Hemen akabinde kocaman bir pasta geldi. Üzerinde Işık Üngör fotografı olan.  Işık’ın dogum günü 4 gün önce idi, fotograf karesine o girmiş kazara.. Olsun.. Kesmesi bana düştü. Pastamızı kestik ve seramoniyi tamamladık.  Biz bugün şaşırdık , gülümsedik ve sevindik..Hoşumuza gitti çok.. Teşekkürler Elvan Başkan..

Konuklar takdim edildi. Konyaaltı Rotary Kulubu üyeleri bugun tekrar gelmişler bize. Ayrıca çoktandır aramızda göremediğimiz dostumuz Ali Eroğlu da bugün toplantımıza katıldı,özlemişiz  memnun olduk. Elvan Başkan duyurularını yaptı;  17 Haziran’ da Genel Kurul var.  Katılım şart.

20 Haziran’da  The Marmarada Devir Teslim Töreni yapılacak. Eşli toplantı. Katılım yine çok şart. Elvan devrini bitiriyor ve Azize’ye teslim ediyor. 20-22 Haziranda da Rotaract Konferansı var .                                                 Elvan daha sonra, önümüzdeki Pazar gününün ‘Babalar Günü’ olduğunu hatırlatarak doğaçlama çok güzel inciler döktürdü.

-          Babalar yıkılmayan kalelerdir.

-          Çocuğun gözünde baba herşeydir. Evin direğidir.

-          Babalar görmez gibi durur ama herşeyi görür.

-          Baba bir çocuk için sırtındaki el’dir.

-          Babalar cocukların kahramanıdır.

Ve buna benzer benim şu anda yazamıyacağım güzel ifadelerle babalara olan sevgimizi dile getirdi. Kısacası bizi duygulandırdı, burnumuzu sızlattırdı.

Bugünkü konuşmacımız  Antalya sevdalısı. Emin Altınel. Kaleiçinde büyümüş . Çok güzel bir sunum hazırlamış. Seyrederken ben de bir Kaleiçili vatandaş olarak çok gerilere gittim ve duygulandım. Sunumu burada anlatabilecek gücüm yok.  Güzel bir Kaleiçi sohbeti  yaptık. Sorunları ve çözümleri konuştuk. Sonuç olarak ‘ortak  akıl platformunda’ her beraber katkı koymaya söz verdik. 

Bu bülteni şu anda hala okuyorsanız sizden bir ricam var. Bu aynı zamanda bir küçük sınav. Ne de olsa bir öğretmen kızıyım.

Ben ve Azize Başkanım Aspendos Rotaract Kulubünün devir teslim törenine gittik. ( 31 Mayıs ) Hazırlık müthişti. Pek çok projeye imza atmişlar. Etkileyici ve eğlendirici bir sunumun ardından mevcut Başkan Sinem  zincirini yeni Başkan Gözde ‘ye taktı. Sorum şudur; Yeni Rotaract Başkanının  adını bana (asumantariman@gmail.com)  e mail atarak yazarsanız bu bülteni okudugunuzu anlamış olacağım.. ( soyadını istemiyorum sadece adı bile yeterli;)

 Sevgiyle ve sağlıkla kalın

 

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
Asuman Tarıman 10 hazıran doğum günü
Hande Tarıman 10 Haziran doğumgünü