SAYFA YÜKLENİYOR...
2.BÜLTEN
Tarih    :  08.07.2014
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  975
Dönem Toplantı No    :  02
Üye Sayısı    :  31
Katılım Oranı    :  % 30
İlk gelen üye    :  Mehmet Ali Koç
Son gelen üye    :  Bülent Kaur
Kulübümüzün 975.dönemin 2.toplantısı.
Başkanımız toplantıyı " Hizmetlerinizle Rotary'i ışıldatın " diyerek açtı, duyurularını yaptı ,yaptı ama nedense bir türlü mutlu günleri okuması için sekreteri Işığı kürsüye çağırmıyor,muzip gülmeler falan derken anladık ki  meğerse Başkanımızın bugün kendisinin doğum günüymüş !
Elvan elinde pankartları ve ışıl ışıl gelen bir doğumgünü  pastası ile" İyiki Doğdun Azize "dedik , hayırlı yaşlar, mutlu yıllar diledik, ne yazık ki sevgili Asuman'ın aryaları eksik kaldı.
Azize Başka sonrasında önemle Rotarctlarımızın düzenlediği Ramazan Paketi bağış kampanyası ile ilgili duyuru ve çağrı yaptı .
Bugün konuşmacı konuğumuz yoktu ama daha önce duyurulduğu üzere gündem  Dönemin ilk asamblesi olduğundan i izlemek üzere Guv.Yardımcımız Zerrin Ertekin misafirimizdi.
İlk sözü Başkan aldı, öncelikle çalışmalarından dolayı ve de dolu bir kasa bıraktıkları için başta GDB Elvan Yılmaz olmak üzere kendininde içinde olduğu geçmiş dönem yönetimine teşekkür etti, kendisinin de önceliği mesleki eğitim projelerine vereceği , bunun için şehrimizin gelir düzeyi düşük bir veya birkaç bögesini pilot bölge seçerek buralarda semt merkezi, kültür merkezi gibi alanlarda diğer STA lar ve gerekirse Halk Eğitimler ile işbirliği yaparak eğitsel çalışmalar, sağlık taramaları, kültürel etkinlikler düzenlemeyi hedeflediğini anlattı.Ayrıca Bölge görevi olarak bu yıl Kulübümüze RYLA AKADEMİ düzenleme görevi ile ROFİFE Kısa Film Festivali Atölye Çalışması görevi verdiğini, bu iki görevi de Kulübümüzün layıkı ile yerine getireceğine inancını vurguladı.
Sonrasında Dönem Saymanı Mustafa Demir kulübün devraldığı maddi durum ve taslak bütçeyi bir kez daha açıkladı, Dönem Sekreteri Işık Üngör birkaç cümle ile çok kısa,öz iyi bir dönem dileklerini dile getirdi , sonrasında ad Komite Başkanları veya vekilleri sırasıyla söz aldılar ;
Adna Aykın mazereti nedeniyle katılamadığından GDB Bülent Kaut Kulüp Yöentimi Komitesinin özellikle Ocakbaşları ve Devam konusunda titizlikle çalışacağından ve her üyenin en az %60 devam yükümlülüğünü yerine getirmesinin gerekliliğinden bahsetti.
 
Mustafa Torgaç Üyelik Komitesinin kulüp üye sayısı için hedefini 35 olarak açıkladı ve herkesi hem yeni üyelere sahip çıkmaya hem üye bulmaya davet etti., Kulübümüzün dostane ortamının yeni üyeler için uygun bir iklim yarattığını anlattı.
 
M.Ali Koç üHizmet Projeleri Komite Başkanı olarak her projenin bir veya birkaç isim üzerinde kalmasının üye açısından bezdirici bir sonuç doğurduğundan oysa böyle olmaması gerektiğini , bu nedenle de yeni dönemde projelerde iş ve görev dağılımının üyelere dengeli dağıtılacağını ve herkesin de verilen görevlerin hakkını vermesi ricasını samimiyetle paylaştı.Geleneksel projelerimize(Panayır, golf, 23 Nisan vb) devam edeceğiz .
 
Asuman Başkan mazereti nedeniyle katılamadı ama Vakıf Komitesi Başkanı olarak neler yapmak istediklerini yazdığı mesajını bize Işık okudu, vakıf komitemizin bir mini kumbara projesi var , haberiniz ola !
Banu Tonguç'da mazeretliydi ama kendisine vekaleten GDB Münciye Çavuşoğlu halkla İlişkiler Komitemizin yeni döenmde de geçmiş döenmlerde olduğu gibi basın haberlerinde faaliyetleri ile yer alması için ellerinden geleni yapacaklar, sadece faaliyetler !
Böylece Dönemin ilk asamblesini tamamladık, Guv.Yardımcısı da Kulübün deneyimleri ve yeni kadrosu ile hazırlıklı olarak bir başlangıç yaptığını onayladı ve böylece toplantımız her zaman olduğu gibi iyi dileklerle sona erdi ,,
 
Haftaya İftar yemeğinde buluşmak üzere vedalaştık.
 
ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
Azize Kalkavan 08 Temmuz Doğum günü
Eşref Bildir 11 Temmuz Evlilik yıldönümü
Eda Yılmaz 12 Temmuz Doğum günü
Çiğdem Akbaş 13 Temmuz Doğum günü
Erkan Tarıman 13 Temmuz Doğum günü
Halil Akbaş 14 Temmuz Doğum günü