SAYFA YÜKLENİYOR...
5.BÜLTEN
Tarih    :  12.08.2014
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  978
Dönem Toplantı No    :  05
Üye Sayısı    :  30
Katılım Oranı    :  % 43
İlk gelen üye    :  Bülent Kaur
Son gelen üye    :  Mustafa Eren
Başkan geçmiş Şeker Bayramımızı kutlayarak dönemimizin 5. Kulübümüzün 978.toplantısını açtı ,
 
Konuklarımız Mehmet Arman ,Sevgi ,Rengin Arman ve Perge Rotary Kulübünden Rtn.Soner Soyyiğit ile Rtn.Rahmi Kandemirdi.
 
Başkanımız Kapadokya RK Engelliler Kampına bir engelli çocuğun ailesi ile birlikte gönderdiğimizi, Antalya Rotaract Kulüplerinin ortaklaşa düzenlediği Ramazan Paketi Kampanyasına üyelerimizden 20 paket bağış yaptığımızı duyurdu. 
Bugünkü konuşmacı konuğumuz çoğumuzun yakından tanıdığı Antalya RK GDB ve Geçmiş dönem Guvernör Yardımcısı Mimar,müteahhit Mustafa Yapan.
Ağustos ayı Rotary"de üyelik  geliştirme  ayı, hepimizin bildiği gibi Mevcut Üyelerin Kulüp ile bağlarını canlı tutmak, kuvvetlendirmek, yeni üyelerin Kulübe oryante edilmesi ve kısa sürede Rotary kuralları hakkında bilgilerinin arttırılması ve de yeni üyeler kazanmak Rotary"nin ve hizmetlerinin devamlılığı açısından çoooook önemli işte şimdi bize çok deneyimli bir Roteryen dostumuz bu konuda bildiklerini aktaracak.
 
GDB Rtn.Mustafa Yapan konuşmasında yeni üye alımları konusunda her üyenin önce en yakın çevresine (yakın akrabalar, komşular) ve devamında iş yaptığı insanlara dikkatle bakması durumunda yılda en az birkaç üye önermesinin işten bile olmadığını, sonrasında konuşmacı konukların, eski bursiyerlerimizin, iş ve meslek odaları gibi sivil toplum insiyatiflerinde görev alanların da potansiyel üye adayı olarak gözden kaçırılmaması gerektiğini anlattı ayrıca mesleki sınıflamaya dikkat ederek  farklı  mesleklerden insanların Kulüplere güç kattığını unutmayacağız !
Konuğumuz yeni üyelere özel ilgi ve yakınlık gösterilmesi, ocakbaşlarına davet edilmelerine ve kendilerini Aileden hissedebilmeleri için çaba gösterilmesi gereğini önemle vurguladı,Üyelerin özel günlerinde yanlarında olmak, ocakbaşı davetlerine gitmek, geziler, vb etkinlikler ile dostluğun pekiştilimesinin önemini örnekleri ile anlattı.
Başkanımız da bizlerden üye önerileri beklediğini belirtti.

Oturumun sonlarına gelirken bizi duygulu anlar bekliyordu, Kulübümüzün kurucu üyelerinden ve GDB "mız Prof Dr Mehmet Arman"ın Istanbul'a taşınmaları nedeniyle aramızdan ayrılışı nedeniyle Başkanımız davet ettiği Arman Ailesine kulübümüz adına bir anı armağanı sundu ve hizmetleri nedeniyle teşekkür etti.
Oturum biraz hüzünle ama dostlukla sona erdi...
 
ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
Erdem Tonguç 13 Ağustos doğum günü