SAYFA YÜKLENİYOR...
2012-13 TARİHÇE
2012-13 TARİHÇE
                                       ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ

                                       " HİZMET YOLUYLA BARIŞ "


UR. BAŞKANI                                    Sakuji Tanaka
2430.BÖLGE GUVERNÖRÜ                  Murat Öz
XVI.GRUP GUVERNÖR YARDIMCISI    Hakan PostacılarBaşkan                     Münciye ÇAVUŞOĞLU
Asbaşkan                  Elvan YILMAZ
Genel Sekreter          Zafer KAYACAN
Sayman                    Azize KALKAVAN
Üye                          İ.Veli ILIKAN

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.               :  Bülent KAUR

Kulüp Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :  Mustafa EREN

Kulüp Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :   Banu TONGUÇ

Vakıf Komitesi Bşk.                        :   Asuman TARIMAN

Üyelik Komitesi Bşk.                       :   Hasan ŞİRİN

Gençlik Hizmetleri Komitesi Bşk.    :   Işık ÜNGÖR

Meslek Hizmetleri Komitesi Bşk      :   Macit GÜNEL

               

Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler..... 

Bu dönemde ; kulübümüzün süregelen projesi olan “Burs Projesi “ ile  5 öğrencimize  toplam 7.400.00.- TL. burs verilmiştir.  

Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “ Bedensel Engelliler Yaz Kampı” na  bir öğrenci kulübümüz adına katılmıştır. 

Çankaya Rotary Kulübünün düzenlediği 73.Ryla Seminerine bir  öğrenci , Eskişehir Rotary Kulübünü düzenlediği 76. Ryla Seminerinde bir öğrenciye sponsor ve Alanya Rotary Kulübünün düzenlediği 77. Ryla Seminerine ise  bir öğrenci kulübümüz adına katılmıştır.

 “ Meslek Hizmetleri Ödülü “  Şair –Yazar Besim Akkuş ve Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi  Estetik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.Ömer Özkan ‘a  bir eşli toplantımızda  sunulmuştur. 

Uzun Dönem Gençlik Değişim Programına Sezai Efe Selek Brezilya Sao Paulo’ya gitmeye hak kazanmıştır., Kısa Dönem Gençlik Değişim Kampına ise Ege Küheylan adlı iki öğrencimiz gönderilmiştir. 

29 Ekim Cumhuriyetimizin 89.yılı Antalya’daki diğer Rotary Kulüplerinde katılımıyla  düzenlenen  bir ortak törenle kutlamıştır. 

Beyaz Baston Görme Engelliler Derneğinin katılacağı bir spor yarışması için maddi yardımda bulunulmuştur. 

Kars Rotary Kulübünün “Rotary Parkı Yenilenmesi” projesi ve  Trabzon Rotary Kulübünün gerçekleştirdiği ” Yöresel Ürünler Paketi “ projesine destek sağlanmış, Antalya yöresel ürünlerini tanıtmak amacıyla Antalya Reçelleri adlı bir proje ile 2430. Bölge kulüpleri Antalya Reçelleri ile tanıştırılmış ve bu surette kulüp bütçesine katkıda bulunulmuştur. 

UR. 108. kuruluş yıldönümü  23.02.2013 tarihinde Su Otelde tüm Antalya Rotary Kulüpleri ve 2430. Bölge Guvernörünün geniş katılımıyla yapılan bir ortak toplantı ile kutlanmıştır. 

Aspendos Rotaract Kulübünün gerçekleştirdiği “Bir Adım Bir Umut “ projesine maddi destek sağlanmıştır. Bu proje kapsamında  Ahmet Leman Baydar İlköğretim Okulu'nda boş oda olarak kullanılan bir odayı yeniden kullanılır haline getirerek "Aspendos Rotaract Etüt Odası" haline getirilmiştir. 

İşyeri gezilerimiz ; Kaşpa Gıda ve Kar Dünyası ‘na yapılmıştır. 

Kulüp üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte sosyal etkinlikler çerçevesinde Tekne Gezisi, Çallıoğlu Bahar Şenlikleri , Gömbe Gezisi etkinlikleri yapılmıştır. 

Toplantılarımızda    konularında uzman ve saygın 17 konuşmacı konuk olarak ağırlanmıştır.

Olimpos Rotary Kulübünün öncülüğünde ; 23 Mart 2013 tarihinde  tüm Antalya Rotary Kulüplerinin  ortaklaşa düzenlediği IV. Ulusal Kısa Film Festivali  (ROFİFE) etkinliklerine  katılınmıştır. 

12. Golf Turnuvamız 6- 10  Mayıs tarihlerinde Belek Cornelia Hotel’de organize edilmiştir. Organizasyonun bir gününde yurt dışından gelen  misafir eşleri kulüp üyelerimiz tarafından Manavgat Şelalesi gezdirilmiştir. 

20-23 Nisan .2013 tarihinde 1.Okul ve Okul Öncesi Eğitim ve Tanıtım Günleri projesi Hasan Subaşı Parkında  gerçekleştirilmiştir. 4 gün süren tanıtım günlerinde katılımda bulunan 7 firma Antalya halkı ile buluşturulmuştur. 

Ankara Bahçelievler  Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Rotary Vakıf Seminerine üyemiz Rtn. Mehmet Ali Koç  ve Antalya Falez Rotary Kulübü tarafından düzenlenen 6.Grup Enstitüleri  Seminerine Rtn. Elvan Yılmaz ve Rtn. Mehmet Ali Koç katılmıştır. 

Kulüp Stratejik Planlamalarının hazırlanması için GDB.Cüneyt Koşu tarafından kulüp içi bilgilendirme toplantısı yapılmış ve GDB. Mustafa Eren tarafından kulüp içi stratejik planlamaları hazırlanmıştır. 

Antalya’daki diğer Rotary Kulüpleriyle birlikte ortak toplantılar düzenlenmiştir. 

Toplantılarımızda uçuçböceği temalı hediye çekilişleri yapılarak kulüp bütçesine katkıda bulunulmuştur. 

Dönemimizde 21 ailenin ev sahipliğiyle keyifli ocakbaşları düzenlenmiştir. 

Kulübümüzde yapılan tüm toplantılarla ilgili kulüp bültenimiz her hafta düzenli olarak çıkartılarak tüm üye ve  eşlerimize aksatılmadan elektronik ortamda gönderilmesi sağlanmıştır. 

18. Kuruluş Yıldönümümüz kulübümüzden ayrılan  geçmiş dönem başkanlarımızın da katılımıyla eşli olarak Dedeman Turkuaz Restorantta neşe ile kutlanmıştır. 

16- 19 mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen 2430. Bölge Konferansında Kulübümüz Yüksek Öğrenim Burslarımız, Dostluk Değişim Programı, Gençlik Hizmetleri Alanında ve Kulüp Hizmetleri alanında ödüllendirilmiştir. 

Bu dönem ayrılan üyeler: 

Esma CİVCİR

Gül TOKAT

Nafi YEĞİN

Ö.Sami TOPAY                                                                             

Bu dönem aramıza katılan üyeler: 

Ali BAL

Bu dönem sonu üye sayımız : 26