SAYFA YÜKLENİYOR...
2013-14 TARİHÇE
2013-14 Dönemi
                                         ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ

                              ROTARY İLE YAŞAMLARI DEĞİŞTİRİN


UR.Başkanı                                       Ron D Burton
2430.Bölge Guvernörü                       Gürkan Olguntürk
XIV.Grup Guvernör Yardımcısı            Özlem Gözaçan    
    

Başkan                      :    Elvan YILMAZ                           

Asbaşkan                   :    Zafer KAYACAN 

Genel Sekreter           :    Azize KALKAVAN

Sayman                     :    Işık ÜNGÖR               

Üye                           :    Münciye ÇAVUŞOĞLU

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.               :  Adnan AYKIN

Kulüp Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :  Mustafa DEMİR

Kulüp Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :   Banu TONGUÇ

Vakıf Komitesi Bşk.                         :   Sezin YAKUT UZUNER

Üyelik Komitesi Bşk.                       :   Mustafa TORGAÇ

Gençlik Hizmetleri Komitesi Bşk.    :   Mehmet Ali KOÇ

Meslek Hizmetleri Komitesi Bşk      :   Macit GÜNEL


Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

 Bu dönemde ; kulübümüzün süregelen projesi olan “Burs Projesi “ ile  7 öğrencimize  toplam 17.500.00.- TL. burs verilmiştir. 

Polio Plus’da kullanılmak üzere Rotary Vakfınca yapılan bağışa 500.00 TL maddi destek sağlanmıştır.

Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “ Bedensel Engelliler Yaz Kampı” na  bir öğrenci kulübümüz adına katılmıştır.

Samsun Rotary Kulübünün düzenlediği 82.Ryla Seminerine bir  öğrenci kulübümüz adına katılmış , Ankara Çayyolu Rotary Kulübünü düzenlediği 84. Ryla Seminerinde de bir öğrenciye sponsor olunmuştur.

Adapazarı Çark Rotary Kulübünün düzenlediği Otistik Çocuklar kampına bir katılımcıya sponsor olunmuştur.

XII.Geleneksel Dostluk Panayırımız 22.09.2014 tarihinde Falez 2 parkta gerçekleştirilmiştir. Ayrıca panayırımızda  yeni iş kurma aşamasında olan iki girişimci vatandaşımıza stand açtırılarak iş ve mesleklerinin tanıtımı ve gelir elde etmeleri sağlanmış,üyelerimizden toplanan ikinci el giysiler (3000 parça giysi) bir semt pazarında pazarcılık yapan bir kişiye cüzi bir ücret karşılığı sermaye olarak verilerek bir ailenin gelir elde etmesini sağlanmıştır. Ayrıca Antalya’nın seçkin  35 firması sponsor olmuştur. Tüm kulüp üyelerimiz eşlerimiz ve çocuklarımızla büyük özveri içinde çalışılmıştır.

  “ Meslek Hizmetleri Ödülü “  Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek’e  bir eşli toplantımızda  sunulmuştur. Daha sonra ise Arkeolog Prof.Dr. Işın Yalçınkaya’ya dönemim ikinci Meslek Hizmet Ödülü takdim edilmiştir.

 Web sitemiz mobil cihazlara uygun, özgün tasarım ve yenilenen pek çok bölümüyle yeniden yapılandırılmıştır.

Uzun Dönem Gençlik Değişim Programına Barışcan Yaylak gitmeye hak kazanmıştır., Kısa Dönem Gençlik Değişim Kampına ise  iki öğrencimiz (Gökçe Aydın ve Amina Kocaman) temmuz ve ağustos aylarında gideceklerdir.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Antalya’daki diğer Rotary Kulüplerinde katılımıyla  düzenlenen   ortak törenle kutlamıştır.

2430. bölge tarafından kulübümüze verilen 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA ETKİNLİĞİ görevi tüm kulüp üyelerimizin eşlerimizin ve çocuklarımızın tam katılımıyla 1000(bin) kişilik bir dinleyici kitlesinin önünde gerçekleşmiştir. Etkinlik kapsamında yaptığımız kompozisyon yarışmasında gençlerimizin Atatürk’e başka bir açıdan bakmasını sağlanmış,. Atatürk’ün bilinmeyen pek çok fotoğrafını içeren resim sergisi halk tarafından büyük ilgi görmüş, ADD’ den ve kırtasiyelerden temin ettiğimiz rozet ve Atatürk kitapları piyasanın çok altında fiyata izleyicilerle buluşturulmuştur. Bu etkinliğimizde Rotaractlarımızın katılımı bize güç vermiş,düzenlendiğimiz kokteylle etkinliğimiz son bulmuştur. Etkinliğimizde Büyükşehir belediyesi Çocuk Korosu, İsmail Baha Sürersan Konservatuarı Korosu, Büyükşehir Belediyesi Bandosu,  Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Sanatçıları görev almıştır.

Aspendos Rotaract Kulübünün Bir Adım Bir Umut Projesi kapsamında Çandır Şehit Öğretmen Mustafa Saadettin Küçük Ortaokulu’nda ,  Wc ve okul tadilatında kullanılmak üzere 5 000.00 TL  ASKA OTEL’den sponsorluk bedeli temin edilmiş ve projeye aktarılarak  proje gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Rotaract Kulübümüzün Ortak İftar Yemeği-Ramazan Paketi, Geleneksel Bowling Turnuvası, Oldies But Goldies Party , Dumansız Rota Semineri gibi tüm etkinliklerine katılımda bulunularak katkı sağlanmıştır.

İşyeri gezilerimiz ; Expo 2016 Botanik Bahçe, Ake Asansör  ,Lokman Ecza Deposu ve Gürteknik Isıtma Soğutma Klima Tic.San ‘a yapılmıştır.

Kulüp üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte sosyal etkinlikler çerçevesinde Arıca Çiftliğine Brunch etkinlikleri yapılmıştır. Her ay Roteşler toplantısı yapılmış , Whatsapp iletişim ağı ile kulüp içi iletişim hızlandırılmıştır.

Toplantılarımızda konularında uzman ve saygın 23  konuşmacı konuk olarak ağırlanmıştır.

Falez Rotary Kulübünün öncülüğünde ;    tüm Antalya Rotary Kulüplerinin  ortaklaşa düzenlediği IV. Ulusal Kısa Film Festivali  (ROFİFE) etkinliklerine katılımda bulunulmuştur.

Uluslararası  Golf Turnuvamız Dünya Golf Turnuvasıyla eş zamanlı olarak 6- 9 Kasım tarihlerinde Calista Golf  Otel’de organize edilmiştir.

Ankara’da düzenlenen Rotary Vakıf Seminerine üyemiz Rtn. Azize Kalkavan ve Işık Üngör katılmış,  Antalya Kaleiçi  Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Üyelik Geliştirme Seminerine Rtn.Azize Kalkavan ,Rtn.Elvan Yılmaz, GDB.Veli Ilıkan, GDB.Asuman Tarıman,  ve Rtn.Ali Bal  katılmıştır.

Polio Plus’a bütçe yaratmak için bölgece görevlendirilen Olimpos Rotary Kulübü ve  Ankara Metropolitan Rotary Kulübünün organize ettiği Ferhangi Şeyler tiyatro oyununa  25 kişiyle katılarak 625.00 TL destek sağlanmıştır.

83.RYLA Seminerimiz  ülkemizin seçkin üniversitelerinde öğrenci olan 43 tane 18-22 yaş arasındaki genç ve  konusunda uzman 11 konuşmacı konuk ve 7 Bölge görevlisi olmak üzere toplam 18 konuşmacı konuk ile Fame Residence Otelde gerçekleştirilmiştir.

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gökhan Atik, 15 Şubat 2014 tarihinde  AKM Perge salonunda “Akran Zorbalığı” konusunda  bir seminer vermiştir.Seminerimize çok sayıda rehberlik öğretmeni sınıf öğretmeni ve öğrenciler-veliler katılmış,bu konuyla ilgili  1000(bin) tane broşürün çok sayıda okula dağıtılmasını sağlanmış ve bu konuda farkındalık yaratılmıştır.

Samsun Rotary Kulübünün küresel  bağış kapsamında düzenlediği Koşaca Köyüne Temiz  İçme Suyu Projesine 1000 $  katkı sağlanmıştır.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Pediatrik Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr Sema Akçurin,  AKM  Perge salonunda bir söyleşi düzenlemiş ,vatandaşlara erken ergenlik konusunda bilgilendirmelerde bulunmuştur.Halkın geniş ilgisiyle katılımın 140 kişiye ulaştığı saptanmıştır.

1-7  Nisan Ulusal Kanser Haftası nedeniyle Doğa Oxford Koleji 7-8 ve 9’ncu sınıftan yaklaşık 170 öğrencinin katıldığı ve   Memorial  Sağlık Grubu Antalya Onkoloji Merkezi Başkanı  Prof. Dr Mustafa Özdoğan’ın konuşmacı konuk olduğu bir seminer düzenlenmiş bu seminerde  sigara alışkanlığı ile obezite ve yanlış beslenmenin kanser ile ilişkisi konusunda öğrenciler bilgilendirilmiştir.

16.04.2014 tarihinde Memorial Hastanesi Çocuk Sağlığı ve hastalıkları Bölümü uzmanı Dr. Aşkın Güra Nemlioğlu Alev Küner Aile ve Toplum  Merkezinde Önlenebilir Çocuk Ölümleri konulu bir seminer vermiştir. Seminerde  1 -8 yaş arası çocukların karşılaşabileceği önlem alınmazsa ölümle sonuçlanabilecek hastalıklar konusunda bilgi verilmiş,seminerden Antalya’nın kırsal kesimindeki Habibler mahallesinde bulunan 50(elli)kadın faydalanmıştır.

16.04.2014 tarihinde Ev Kazalarından Korunma Yöntemleri hakkında Memorial Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü uzmanı Dr. Ömer Berk Alev Küner Aile ve Toplum Merkezinde bebeklik çağındaki çocukların özellikle evde ve  oyun esnasında yaşayabilecekleri küçük kazaların ve bu kazaların sebebiyet vereceği ölümlerin önlenebilmesi ve zamanında doğru müdahaleler hakkında maket üzerinde uygulamalı eğitim vermiş, seminerden Antalya’nın kırsal kesimindeki Habibler mahallesinde bulunan 50 (elli)kadın faydalanmıştır.

Olimpos Rotary Kulübü ve Aspendos Rotaract Kulübü ile ortaklaşa Alev Küner Aile Toplum  Merkezinde 16.04.2014 tarihinde gerçekleşen Önlenebilir Çocuk Ölümleri ve Ev Kazalarından Korunma Yöntemleri Seminerlerinde Rotary’i anlatan broşürler hazırlayarak 100 (yüz)kişiye ulaşılmıştır. Ayrıca Antalya’nın pek çok kavşak ve caddesine hakim olan alanlarda  10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliğimizin, Akran Zorbalığı Seminerimizin ve  Kız Çocuklarında Erken Ergenlik Seminerimizin dev afişleri hem Rotary’nin hem de Aspendos Rotary Kulübünün isim ve amblemleriyle halka duyurulmuştur.

23 Nisan 2014 tarihinde çocuk şenliği projesi Hasan Subaşı Parkında gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlikte 6 firma Antalya halkı ile buluşturulmuştur.

Antalya’daki diğer Rotary Kulüpleriyle birlikte Ortak İftar Yemeği ve Falez Rotary Kulübünün düzenlediği İntercity Toplantısına katılımda bulunulmuş, 06.02.2014 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Akaydın’ın konuşmacı konuk olduğu ve 03.05.2014 tarihinde Olimpos ve Kaleiçi Rotary Kulüpleriyle ortak Prof.Dr.Emre Alkin’in konuşmacı konuk olduğu bir İntercity  toplantısı  düzenlenmiştir.
Toplantılarımızda uçuçböceği temalı hediye çekilişleri yapılarak kulüp bütçesine katkıda bulunulmuştur.

Toplum Liderleri Geliyor (TLG) projesine katılımda bulunulmuştur.

Dönemimizde 12 ailenin ev sahipliğiyle keyifli ocakbaşları düzenlenmiştir.

Üniversite mezunu bir engelli vatandaşımızın Allianz Bölge Müdürlüğünde işe yerleştirilmesi sağlanmıştır.

1200 $ üyelerimiz adına ( Paul Haris Dost adayı) vakfa bağış yapılmıştır. 6 adet Paul Harris dost adayı kazandırılmıştır.

Guv.Yard.Sedef Bircan‘ın çağrısı ve isteği doğrultusunda dostluk değişim programına maddi destek sağlanmıştır.

Uzun Dönem Gençlik Değişim Programı öğrencisi olan Hazel Fuantes Smith Antalya AKEV Kolejine yerleştirilmiş, öğrencimizi GDB. Münciye Çavuşoğlu Rtn,Macit Günel, Rtn.Nihan Kalender ve bazı üyelerimiz evinde misafir edilerek  ağırlamıştır.

Kulübümüzde yapılan tüm toplantılarla ilgili kulüp bültenimiz her hafta düzenli olarak çıkartılarak tüm üye ve  eşlerimize aksatılmadan elektronik ortamda gönderilmesi sağlanmıştır.

19. Kuruluş Yıldönümümüz kulübümüzden ayrılan  geçmiş dönem başkanlarımızın da katılımıyla eşli olarak Rixos Downtown Kalina Salonda  neşe ile kutlanmış ve bu gecede 6 yeni üye aramıza katılarak %25 üye artışı sağlanmıştır.             

Bu dönem aramıza katılan üyeler:
 

  • Ali İhsan GÜR
  • Aysun İnal
  • Nihan Kalender
  • Ufuk Aydemir
  • Seha Büyükkalfa
  • Ali Kutlay

Bu dönem sonu üye sayımız : 32 

DÖNEM SONU ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER 

* 5 DALDA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ ALTIN ÇARK( 90 KULÜPTEN 22 KULÜBE VERİLDİ)
* TOPLUM HİZMETLERİ ALANINDA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
* MESLEK HİZMETLERİ ALANINDA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
* ULUSLAR ARASI HİZMETLER ALANINDA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
* GENÇLİK HİZMETLERİ ALANINDA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
* KULÜP HİZMETLERİ ALANINDA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
* ÖRNEK ROTARACT KULÜBÜ ÖDÜLÜ  ALTIN ÇARK (60 KULÜPTEN SADECE 5 KULÜBE VERİLDİ)
* SEÇKİN BAŞKAN ÖDÜLÜ
* GUVERNÖR ÖZEL ÖDÜLÜ
* YÜKSEK ÖĞRENİM BURSLARI İÇİN TEŞEKKÜR BELGESİ
* 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA BÖLGE ETKİNLİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR BELGESİ * ROTARY KISA FİLM FESTİVALİ İÇİN TEŞEKKÜR BELGESİ
* UZUN DÖNEM PROGRAMI İÇİN TEŞEKKÜR BELGESİ(ÖĞRENCİ GÖNDERİLDİĞİ İÇİN)
* UZUN DÖNEM PROGRAMI İÇİN TEŞEKKÜR BELGESİ(ÖĞRENCİ AĞIRLANDIĞI  İÇİN)
* BÖLGE ETKİNLİĞİ RYLA SEMİNERİ İÇİN TEŞEKKÜR BELGESİ