SAYFA YÜKLENİYOR...
18. VE 19. BÜLTEN
Tarih    :  11.02.2014
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  953-954
Dönem Toplantı No    :  26-27
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 66
İlk gelen üye    :  Veli Ilıkan
Son gelen üye    :  Mustafa Demir

Merhaba arkadaşlar,
Haberler çok birikti.Bu bülten son birkaç toplantının özeti şeklinde olacak.Bu aralar Kulübe hiç uğrayamayan dostlarımıza bir ışık tutsun, onlar da haberdar olsun düşüncesi ile kaleme alıyorum.(İmreneceklerine eminim..)
Önce RYLA .Çok muhteşem bir programı birlik ve beraberlik ve tam bir ekip çalışması halinde tamamladık.Katılan Rotaryenlerve eşlerimiz eminim hepimiz çok keyif aldık.
30 0cak-02 şubat 2014 tarihleri arasında toplam 43 öğrencinin katılımıyla Fame Residence Hotel’de gerçekleşen 83.RYLA seminerimize 2430 Bölge Guvernörümüz Gürkan Olguntürk ve eşleri Rana Hanım da katılarak bizi onurlandırdı.Çok değerli konuşmacılarımızın destek ve katkıları ile 43 gencimizin hayatına bir şekilde dokunmuş olduk.( RYLA Programınıda bu bültene koyuyoruz, katılan konuşmacılarımızın kimler olduğunu sizlere birkez daha duyurmak için. )
43 Katılımcının ikisi Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi, diğerleri ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara, Bahçeşehir, Anadolu ve Akdeniz Üniversiteleri gibi seçkin üniversitelerin ağırlıkla tıp ve mühendislik bölümünden öğrencileri idi.23 erkek ,20 kız gencimiz katıldı. 7 renk grubunda sınıflandırıldı.Çeşitli oyunlar oynandı. Ekip çalışması nasıl olur, Ekip lideri ne yapar gibi konuları gençlerimiz deneylerle yaşadılar.
Önce öğrenciler kendi aralarından ilk 5’i tespit etti, sonra da Rotaryenlerden oluşan Jürimiz 1.yi seçti. Bu seçimde öğrencinin kendine güveninin yanısıra, genel kültür İngilizce vb.donanımlarını kriter olarak aldık. Birinciliğe, Bahçeşehir Üniversitesi Elektronik Müh. Bölümünde %100 burslu okuyan Baran Özbek layık görüldü.Baran aynı zamanda bizim Georgia Bursuna aday öğrencimiz.İnşaallah Georgia’dan da güzel bir haber alırız ve onu USA’ya gönderebiliriz.
RYLA ‘nın hemen ardından 6 Şubat 2014 Gecesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın konuşmacı olarak davet edildiği Intercity Toplantısı The Marmara Otelinde gerçekleşti. Akaydın bize yaptığı ve yapacağı projeleri özetleyerek ve en güzeli depolitik bir dil kullanmayarak anlattı. Soru cevap bölümünde de çeşitli sorulara samimiyetle cevap verdi. Antalya’mızın geleceğini ilgilendiren bu önemli birlikteliğin mimarı Elvan Başkan’ın Moderatorlüğünde Aspendos Rotary Kulubü idi.Tüm Kulüplerin aynı zamanda resmi toplantısı şeklinde gerçekleşti. Elvan Başkan konuşma sonrasında Prof. Akaydın’a bir teşekkür hediyesi de sundu.
11 Şubat Toplantısı ise RYLA değerlendirmesi şeklinde gerçekleşti. toplantımıza ana sponsorumuz ASKA Hotels sahibi Ramazan Aslan’ı davet ettik. Ayrıca RYLA katılımcılarından 2 Öğrencimiz de bizimle birlikte oldular. RYLA Komitesi Başkanı Veli , bir RYLA organizasyonunda 3 önemli unsurun 1)Mekanseçimi 2) Programı 3) Katılımcıların bulunması olduğunu vurgulayarak söze başladı ve organizasyon hikayesini özetleyerek anlattı. Ekipte görev alan arkadaşlardan tutunda konuşmacıların organize edilmesine kadar bilinmeyen pek çok acı tatlı detayı bizimle paylaştı. Daha sonra söz alan katılımcı öğrenciler de RYLA programından çok faydalandıklarını vurgulayarak heyecanla izlenimleri aktardılar.
Aspendos Rotaract Üyesi Gözde de bugunkü misafirlerimiz arasında idi. 1 ADIM , 1 UMUT projesinden söz ederek destek verdikleri İlköğretim Okulu için acil yardım beklediklerini ifade etti. Sponsorumuz Ramazan Aslan tüm bunları dikkatle dinlerken bu satırların yazarı onu çok iyi tanıdığı için bir sürpriz yapacağını tahmin etti.Nitekim Başkan Elvan onu kürsüye çağırıp teşekkür ederken Ramazan Aslan Bey de Gözde’nin çağrısına yanıt verdi ve her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti. Elvan Başkan bir teşekkür hediyesi verirken oldukça duygusalanlar yaşandı.
Evet arkadaşlar, gördüğünüz gibi çok şeyler oldu ama bunlarla da bitmedi.Bizim çok çalışkan Başkanımız Elvan ‘ın son projesi ‘’ Akran Zorbalığı’’ Eğitim Semineri.15 Şubat 2014 günü AKM / Perge Salonunda saat 14.00-16.00 da Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir proje yapılıyor. Duyurusu hepinize geldi.Katılımınız projelerimize sahip çıkmamız açısından önemli. Konuşmacının Havaalanından karşılanması ve ilgilenilmesi görevini Mehmet Arman dostumuz üstlendi.
Kısa notlara devam edelim; 

- 25 Şubatta yeni üyeler alım törenimiz var.
- 2016-2017 Dönemi Guvernor Adayı belli olmuş ; Güner İnci.( Kavaklıdere R.K)
- 24 Şubatta saat 20.00 de Gösteri var.Ferhangişeyler ( Ferhan Şensoy- Tek kişilik oyun )Biletler toplantımızda satışa sunuldu.
Birkişi 25.- TL Aynı zamanda bir Rotary Projesi. Bileti alan‘’ Çocuk Felcini Bitirelim ‘’ projesine katkıda bulunmuş oluyor.
- Toplantı biterken bir sürpriz de sevgili dostumuz Ali Bal’dan geldi.Bundan Başkanımın bile haberi yok,çünkü son anda karambole oldu.
Sevgili Ali Rotary Vakfına 100 usd bağış parasını bana teslim etti !
Benden bu kadar.Sevgiyle kalın, toplantılara katılın, Rotary Vakfını unutmayın !!
Asuman TARIMAN

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
Mustafa Demir 05 Şubat Doğumgünü
Fatih Uzuner 11 Şubat Doğumgünü
Gizem Duran 15 Şubat Doğumgünü