SAYFA YÜKLENİYOR...
15.BÜLTEN
Tarih    :  10.12.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  946
Dönem Toplantı No    :  19
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 54
İlk gelen üye    :  Işık Üngör
Son gelen üye    :  Zeki Akbaş

Bugün Dönemimizin 2. Asamblesi yapılıyor. Misafirimiz 15. Grup Kulüpleri Guvernor Yardımcısı sevgili Özlem Özcan.
Elvan Başkan toplantımızı açtıktan hemen sonra duyurulara geçti. Kısa kısa aktaralım;                         

-Yeni üye teklifi var. Teklifi yapan  sevgili Azize Kalkavan. Balotajı elden ele dolaştı.Olumsuz bir durum yok gibi..  
-Samsunda düzenlenen 82. RYLA sona erdi. 32 katılımcı ile tamamlanan bu Seminere gönderdiğimiz öğrencimiz  Firdevs Beyza Bozoğlu teşekkür mesajı yazmış, Başkanımız toplantıda okudu.
-20 Ocak 2014 tarihine kadar Guvernor Adayı göstermemiz bekleniyor. Düşünmeye devam. Öneriniz varsa lutfen Elvan Başkan ile iletişime geçiniz.
    -13 Aralık 2013 Cuma  günü ROFIFE var.18.30 da AKM salonunda Workshop olarak düzenleniyor ardından  Kokteyl de varmış. Başkan Elvan katılmamızı ister..Aynı gün Aspendos Rotaract Kulubümüzün Bowling  Turnuvası da olacak.Turnuva Vatan Bilgisayar yanındaki Lara Point Bowling Salonunda saat 20.00 civarında başlıyor.Kişi başı 20 tl ( 1 içecek dahil) Çoluk çocuk gidelim , hem eğlenelim hem de Rotaract kardeşlerimize ilgi göstermiş olalım. Kulüpten bir grup arkadaş gidecek. Toplantıya gelmeyen dostlara duyurmuş olalım.                                                                          – 20 Aralık 2013 Uzun Dönem Gençlik Programına aday göstermek için son gün. Varsa adayınız lutfen biraz acele ediniz. Şartları  Kulüp sekreterimiz Selen’den öğrenebilirsiniz.
Duyurulardan sonra sıra Kulüp içi Asamblemizde.

Başkan Elvan  Komite Başkanlarına söz vermeden önce Kulüplerin Stratejik Planlama yapmasının  önemine  değindi ve kendisinin geçen yıl  GDB Mustafa Eren tarafından hazırlanan Kulüp Stratejik Planından son derece faydalandığını ifade etti.Her zaman söylediğimiz gibi Rotary’nin asıl misyonunun fikir üretmek olduğunun altını çizdi.  
Sıra Komite Başkanlarında ; Üyelik Komite Başkanı Mustafa Torgaç bu seneki hedeflerinin 10 yeni  üye almak olduğunu , şu an için bir aday üyenin Kulubumüze girmek üzere işlemlerinin devam ettiğini ve  2 aday adayının da gündeme geleceğini  söyledi.  Kulüp Üyelerimizin konuyla ilgili desteklerini beklediğini de sözlerine ekledi.
Halkla İlişkiler Komite Başkanı Banu Tonguç bugünkü toplantımızda yoktu fakat raporunu Başkan Elvan’a göndermiş. Başkan Elvan raporu okudu. Banu raporunda, Haftalık Bültenlerimizin düzenli gönderildiğini, web sayfamızın güncelleme işlemlerinin devam ettiğini  ifade etmiş. Ayrıca proje  haberlerimizin  medya mensuplarına muntazam olarak servis edildiğini ve onların da bu haberleri yayınladıklarını söylüyor. Raporda,temel amacımızın, Rotary imajını topluma en iyi şekilde anlatabilmek olduğu ifade ediliyor.            Kulüp Yönetimi Komite Başkanı Adnan Aykın da konuşmasına Rotary’nin dünyada ve ülkemizdeki durumundan söz ederek başladı. Genel olarak Rotary’nin kan kaybetmesinden dem vurarak üyelerimizin birbirine destek olmasının özellikle bu dönemde çok önemli olduğunun altını çizdi.Kulüp içi aktivitelerin ailecek yapılması , üye ve eşlerin birbirine yakınlaşmasına neden oluyor  ve bu da projenin daha iyi sonuçlanmasına sebep oluyor. Örneğin 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde ve Panayır organizasyonlarımızda bunu çok güzel gördük. Elvan Başkan  Adnan ‘ın konuşmasında devreye girdi ve 23 NiSAN 2014 kutlamalarını çocuklarımızla yapmayı planladığını söyledi.’’O günü çocuklara bırakalım, bizi onlar idare etsinler‘’dedi. Toplantıda bulunan arkadaşlarımız da bu fikre canı gönülden katıldılar. ‘’Çocuk gözü ile dünyayı görmek ‘’  fikri herkesi heyecanlandırdı.  
Meslek Hüzmetleri Komite Başkanı Macit Günel komitesinin en önemli aktivitesinin ‘Meslek Hizmetleri Ödülü’ olduğunu vurgulayarak sözlerine başladı ve bu sene Kulubümüzün ‘Meslek Hizmetleri Töreninin ‘ çok başarılı yapıldığını ve ödülün Büyük Şehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanı Adem Akyürek’e verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İş yeri gezilerinde fazla başarılı olamadıklarını  söyledi.   Gelecek hafta toplantımızın iş yeri ziyareti olarak gerçekleşeceğinin haberini de verdi. 17 Aralık resmi toplantımız D-K Kliniğine yapılıyor. Özellikle hanım üyelerimiz bu habere çok sevindi.
 Uluslararası Hizmetler Komite Başkanı Sezin Yakut  da toplantıya önemli mazereti nedeni ile katılamadı onun yerine bu satırların yazarı Asuman Tarıman konuştu; ‘’Rotary’nin  temel taşı Rotary Vakfıdır. Bu konuyu her zaman işlemeli ve özellikle yeni üyelerimize iyi anlatmalıyız. Aspendos Rotary Kulübü bugüne kadar RV na 26.900 usd lik bir bağış yapmıştır. 20 yıla yakın bir zaman dilimi içinde ortalamaya vurursak fena bir rakkam gibi görünmüyor ama tabi ki yeterli değil, Vakfa daha çok emek vermeli ve bağışta bulunmalıyız. 26 üyeli Kulübümüzde şu an için 10 Paul Harris Dostu var. Kırmızı kumbarayı bugün getirdim ortaya koydum. Bundan böyle hiç bağışta bulunmamış veya bir miktar bulunmuş ama arkası gelmemiş olan dostlarımızdan ufak ufak bağış alacağız ve UR ‘e bir miktar göndereceğiz’’... derken yeni Üyemiz sevgili Ali Bal cebinden bir 100 usd çıkardı ve kumbaraya attı.. Alkışlar ona !!  Ali Bal dostumuza çok teşekkür ediyorum bu satırlar aracılığı ile. Bu güzel  davranışı herkese örnek olacak diye düşünüyorum.

Diğer konulara da biraz değinecek olursak , Golf Turnuvası projesi geleneksel hale geldi, her yıl yapılıyor.Öyle görünüyor ki Hakan Duran dostumuzla özdeşleşen bu proje Hakan elini çekmediği sürece de devam edecek. Asuman konuşmasını,  Vakıf Seminerine giden Işık ve Azize arkadaşlarımızdan en kısa zamanda RV  bilgilendirme toplantısı beklediğini vurgulayarak bitirdi. 

Son konuşmacı Dayanışma ve Kaynaştırma Komitesi Başkanı Mustafa Demir.Ve tabi öncelikli  konuşma konusu 30- 31 Ocak- 1 Şubat 2014 tarihlerinde Lara Fame Residence Otelde düzenleyeceğimiz RYLA Semineri.Yeni üyelerimiz için açıklayalım ne demektir RYLA ?  Rotary Youth Leadership Awards. Amaç  geleceğin liderlerini yetiştirmek, onlara küçük de olsa bir ışık yakmak .. Komite bugüne kadar yapılan çalışmalardan bahsetti.  Veli Başkan da söze girerek sponsor konusunun önemini vurguladı. Yaklaşık 3000 TL gibi bir kaynak sağlanabilirse öğrencilere giydirilecek tshirt  konusu çözülmüş olacak.  Seminere 40 Öğrenci bekliyoruz. Antalya Kulüplerinden de (10 adet Kulüp var) katılımcı öğrenci göndermelerini  umut ediyoruz.

Tüm bunlar konuşulurken Mustafa bu arada, Kulüp olarak yapmayı planladığı gezilerden de bahsetti. Örneğin Davras ve Istanbul kültür gezisi düzenlemeyi arzu ettiğini falan anlatırken , Veli  öğrenci bulalım diye mırıldanırken çok hoş bir şey oldu. Birdenbire  5 Öğrencinin RYLA katılım masraflarına sponsorlar çıktı ! Evet önce Zeki Başkan açtı yolu. 1 Öğrenciyi üstlendi, ardından Ali Bal dostumuz da atladı , ‘’ben de!’’ dedi.. Hasan Şirin Başkan da ‘’kaç zamandır gelemiyorum, telafi olarak kabul edin’’ dedi ve o da 1 öğrenciye sponsor oldu.  Tüm bunları ilgiyle izleyen Guvernor Yrd. Özlem Hanım da  ‘’ ben de 2 öğrenciyi üstlenebilirim ‘’ demez mi ! Elvan Başkanın ağzı kulaklarında , mutluluk yüzünde toplantı alkışlarla bitti.
Bu arada Elvan Başkan Panayırımızda sponsor olan Ali Bal, Macit Günel ve Adnan Aykın  dostlarımıza daha önce fırsat bulup veremediği teşekkür belgelerini de takdim etti.
Elvan Başkan toplantı bitmeden son sözü Guv. Yrd Özlem Hanım’a verdi. Özlem Hanım öncelikle 10 Kasım Töreni için Kulübümüze teşekkür etti ve başarıların devamını diledi.  Güzel ve verimli bir toplantı sonucunda bana da bu kadar uzun bir Bülten yazma aşkı geldi. Hala sıkılmadan okuyorsanız şu anda teşekkür ederim.;) İyi haftalar, sağlıkla kalın!

Asuman TARIMAN

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
Mustafa Demir 12 Aralık Evlilik Yıldönümü
İbrahim Öz 13 Aralık Doğum günü
Ali Bal 15 aralık Doğum günü