SAYFA YÜKLENİYOR...
14.BÜLTEN
Tarih    :  26.11.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  944
Dönem Toplantı No    :  17
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 54
İlk gelen üye    :  Asuman Tarıman
Son gelen üye    :  Bülent Kaur

Sevgili Dostlar,
Başkanımız Elvan Dönemin 26. ,Kulübümüzün 944. Toplantısını Dönem sloganımızı söyleyerek açtı. Duyuruları var ..
10 Aralık Kulüp içi Asamblemizin yapılması gerekiyormuş. Avenue Başkanlarına hatırlatma yaptı. Projelerini Komite üyeleriyle tartışıp 10 Aralık günü hazırlıklı gelmelerini istedi.
Guvernor Adayları önermemiz bekleniyor. 10 Ocak’a kadar süremiz var, düşünelim ve öneri  bildirelim..
3 Aralık Yemeğimiz iptal.. Yerine 4 Aralık gecesi  Intercity şeklinde Rixos Otelde yapılacak. Konuşmacılar Pınar ve Tufan Türenç olacak.. Kişi başı 60.- TL.
Bugünkü konuşmacımız genç ama işinde başarılı bir bürokrat. Alaattin Özyürek. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü. Alaattin Özyürek 1975 doğumlu , Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Yabancı  Sermaye Genel Müdürlüğünde  uzman ve Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra USA’ya burslu olarak gönderilmiş ve orada Master programını tamamlamış.    
Alaattin Özyürek bize Kalkınma Ajansının Hibe Desteklerinden bahsetti. Özellikle Rotary gibi sivil toplum örgütlerinin ortaya koyacakları  projelerde her türlü desteği verebileceklerini ifade etti.  BAKA Ajansının sadece hibe veren bir kuruluş gibi görünmesinin doğru olmadığını da vurguladı. BAKA’nın verdiği  hibelerde üst limit 400.000.-TL  imiş.  Hibe verilen projeler arasında Eğirdir Kerevit üretim projesi , Serbest Bölgeden Farma Med firmasının ilk cerrahi kateter üretme projeleri sayılabilir. Önceleri 25.000 ton olan kerevit üretimi son yıllarda 1000 tona düşmüş ve şimdi tekrar BAKA nın desteği ile canlanarak yok olma tehlikesini atlatmış.
3 yılda 1000 e yakın hibe destek müracaatı  olduğunu söyleyen Alaattin Bey bunların 250 tanesine destek verildiğini de gururla anlattı. Hibe verdikleri  projeler genellikle Arge desteklemeleri,Alternatif turizm ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi konularında . Aralık ayında çağrıya çıkılıyor ve müracaat süresi veriliyor. Asgari 100.000 TL ,azami 400.000 tl lık proje olmalı.
Tüm genel ve özel şartları da Kurumun web sayfasından duyuruluyor..
Daha önce de ifade ettiğim gibi iş ,projeyi bulmak ve onu somut bir şekilde detaylandırıp müracaatta bulunmak. Alaattin Bey samimiyetle şöyle ifade ediyor ‘’ Müracaatınızı yapmadan evvel gelin konuşalım, sizi aydınlatalım ve size yol gösterelim. Yoksa müracaatınızı yaptıktan sonra bize gelirseniz bazı konularda vakit kaybetmiş oluruz. Önce bizimle tartışıp ona göre müracaat etmeniz sizin için de çok faydalı olacaktır’’.
Bize düşen görev bu imkanları  iyi değerlendirebilmek. Ne dersiniz bir beyin fırtınası mı yapsak sevgili Başkan??  Değişik fikirler çıkabilir aramızdan .. Bir konu seçip uzun vadeli bir projenin mimarı olmak ben sade Rotaryen ve Bülten yazıcısı Asuman‘ın en büyük dilek ve hayali. Bu öyle bir proje olmalı ki gelecek dönem başkanları da sevdalı ve heyecanlı bakabilsin projeye.. Katma değeri olsun.. Ülkeye,şehrimize ve insanlara yararı olsun.. Vizyonu olsun projenin.. Öyle bir sunalım ki 2430 Bölge de sahip çıksın. Büyük  düşünelim ama altından kalkılabilir olsun.. 

Sağlıkla ve huzurla kalın..Asuman TARIMAN

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
• Zehra Şirin 26 kasım doğumgünü
• Servet Ilıkan 27 kasım doğumgünü
• Macit Günel 27 kasım evlilik yıldönümü
• Münciye Çavuşoğlu 28 kasım doğumgünü
• Mustafa Eren 1 kasım evlilik yıldönümü
• Saim Yılmaz 1 aralık doğumgünü
• Bülent Kaur 1 aralık doğumgünü