SAYFA YÜKLENİYOR...
12. VE 13.BÜLTEN
Tarih    :  12.11.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  942-943
Dönem Toplantı No    :  15-16
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 39
İlk gelen üye    :  Hakan Duran
Son gelen üye    :  Azize Kalkavan

Selam dostlar,
2 haftadır bülten yazamadım, seyahatler, iş güç vs.. Affınıza sığınarak 2 haftanın birden haberlerini ve özetini tek bültenle vereceğim. Okunuyor muyum , onu da merak ediyorum aslında ama.. Bakalım göreceğiz..
10 Kasım Atatürk’ü anma töreninin hemen ardından yapılan 12 Kasım toplantısında konuşmacımız yoktu. Başkan Elvan o günün ve öncesinin hikayesini detaylı olarak paylaştı bizimle.. Bazan herşey üst üste gelir de altından kalkamıyacakmış gibi hissederiz, işte öyle bir şey.. Anma projesinin hazırlıkları sırasında yaşanan aksilikler, telaşların yanında , bozulan arabasından tutun da hastalanan çocuğuna kadar uzanan olaylar dizisi.. Ama  neyse ki herşey yoluna girip sonunda yaşanan mutlu son.. Başkan Elvan samimiyetle bu duygularını paylaştı bizimle..

19 Kasım toplantımızda ise konuşmacımız Eşref Bildir, içimizden biri..
1963 yılında Antalyada doğan arkadaşımız 1985 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuş ve  Antalyada  eşi Meral ile birlikte meslek hayatını başarı ile sürdürmekte. Eşref, Diş Hekimliğinin tarihçesinden kısaca bahsetti ve konuşmasının büyük bir bölümünü, karşılaştığı diş vakalarını ve onları nasıl tedavi ettiğini anlatarak tamamladı.Etkileyen görsel sunum çalışması ile anlattıklarını daha iyi anlamış olduk. .Eşref ‘in bugüne kadar farklı dergilerde yayınlanmış yirminin üzerinde vakası ve uluslararası kongre ve seminerlerde pek çok vaka sunumlarının olduğunu da hatırlatalım.Mesleğini severek yaptığını biz dinleyiciler olarak içimizde gerçekten hissettik. Eşref Başkana buradan teşekkür ediyor ve başarılı meslek yaşamının devamını diliyoruz.
Sevgili Dostlar,
19 Kasım toplantımızda uzun süredir toplantılara gelemeyen Zeki Başkan ve Banu da aramızdaydı. Nedense notlarıma almışım, demek ki sizlerle paylaşmak istemişim sevincimi.. Başkan Elvan’ın duyuruları ve haberleri de vardı.
*Uzun Dönem Gençlik değişim programını hatırlattı.. Detayları daha önce de gönderildi. İlgilenen dostlarımız Selen’den de bilgi alabilirler.
* Kulübumüzün 2 müstakbel Başkanları Işık ve Azize Kulübümüz adına Ankara’ya gittiler ve Rotary Vakıf Seminerine katıldılar, yeni bilgilerle donanıp döndüler. Yakın bir zamanda bizimle paylaşacaklar  öğrendiklerini.Azize bu sırada söz alarak bu seminerin kendisi için çok yararlı olduğunu ifade ederek Kızkalesi Rotary Kulübünün yaptığı 17 adet eşleşmiş bağış projesinden çok etkilendiğini söyledi. Projelerin genel olarak 6 başlıkta toplandığını ekleyerek bu başlıkları kısaca bize de aktardı.
1) Barış ile ilgili projeler
2) Su Kaynakları ve hijyen ile ilgili projeler. Örneğin Samsun RK bu konuyla ilgili proje yapmış ve Vezirköprü İçme Suyu projesini hayata geçirmiş.
3) Hastalıkların önlenmesi ile ilgili projeler
4) Anne ve Çocuk sağlığı ile ilgili projeler
5) KOYE
6) Ekonomik ve toplumsal gelişim projeleri..
Projeler minimum 30.000 usd lık olmalı .En kolay partner Israil’den bulunuyormuş. Haydi bakalım düşünün biraz.
26 Kasım toplantımızın konuşmacısı BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Alaattin Özyürek. Kendisinden ilham alarak projeler yaratabiliriz.Burada mesele para değil, fikir, fikir, fikir.. Yani proje üretebilmek.. !!

Sevgi ve sağlıkla kalınız.

Asuman

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
• Ata Rıza Öz 12 kasım doğumgünü