SAYFA YÜKLENİYOR...
11. BÜLTEN
Tarih    :  05.11.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  941
Dönem Toplantı No    :  14
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 62
İlk gelen üye    :  Zafer Kayacan
Son gelen üye    :  Işık Üngör

Sevgili Dostlar,
Okunuyor olma ümidi ile bir bülten daha  sevgili dostlar .. 29 Ekimde yoktum. Yürüyüşe ,dolayısıyla kutlamalara katılamadım. Yoksa size coşkulu bir bültenle yaşadıklarımı anlatmak isterdim. Ama olamadı. Onun için Bülten bir hafta atlamış oluyor ama içimizde yürüyüşe ve yemeğe katılanlardan bir arkadaşımız kaleme alırsa Bültene koyarız..Ben göreve devam ediyor ve katıldığım 5 kasım toplantısını aktarmaya çalışıyorum.

Başkan Elvan, Dönemimizin 14.,Kulübümüzün 941. Toplantısını ‘’Yaşamları Değiştirin’’ sloganı ile açtı. Duyurularını kürsüden bizimle paylaştı.

-         16 Kasımda Ankara’da Rotary Vakıf Semineri var. Azize ve Işık gidiyor. Bilgilenip gelecekler ve bize öğrendiklerini aktaracaklar.

-         14-17 Kasım Kastamonu Rotary Kulübü Engelliler için RYLA semineri düzenliyor. Slogana hepimiz bayıldık ; ‘’Korkularım Kelebek Oldu ‘’. Başkan Elvan Samsun RYLA Seminerine 1 kişi gönderdiğimizi hatırlattı ve engelli RYLA Seminerine de  keşke 1 kişi gönderebilseydik diye hayıflanmadan geçemedi..

-         Ocakbaşı duyuruları yapıldı. Ocakbaşı sorumlusu Veli  ve Başkan Elvan toplantıların bir an önce yapılması konusunda ev sahiplerini uyardı.

-         Kasım ayı Rotary Vakıf ayı. Kulüp içi bir eğitim yapmak gerek. Başkan Elvan bu konuda deneyimli bir konuşmacı davet etmek istediğini ifade etti.

-         Golf Komitesi  sorumlusu Hakan ‘ın  ilginç  ve bir o kadar da faydalı bir manevra ile Golf Turnuvamızın tarihlerini Kasımın ilk haftasına aldığını hepimiz bu toplantıda  öğrenmiş olduk.

Hazır Tıger Woods Belek’e gelmişken bizim Turnuva katılımcıları da bundan yararlansın noktasından hareketle Turnuva  bu hafta yapılıyor. Gala yemeğine 5-6 arkadaşımız giderek  yabancı Rotaryen konuklarla ilgilenecekler.

-Elvan  Başkan son olarak 10 KASIM Atatürk ‘ü anma törenlerini Kulübümüzün  Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa  düzenlediğini heyecanla anlattı.  10 Kasım Pazar günü 16.00-18.00 arasında AKM Salonlarında yapıyoruz . Çok sesli çocuk korosunun yanında ayrıca müzikli dinletiler olacak. Atatürk Resim Sergisi ortamı süsleyecek.  Gelenlere ikramlar düşünülüyor. Ardıç Kitabevi ile görüşülmüş , Atatürk ile ilgili kitap satışları da yer alacak. Kulübümüz kitap ayracı bastırıyor, gelenlere hediye edilecek. Hepimiz çok heyecanlandık. Özellikle Başkanımızın heyecan ve tutkusu hepimize sirayet etti. Çoluk çocuk 10 Kasımda doğru AKM’ye gidiyoruz !!!

Bugünkü konuşmacı konuğumuz  gündemimize çok uygun biri; Atatürkçü Düşünce Derneği  Antalya Şubesi Başkanı Sayın İbrahim Daş.. İbrahim Daş konuşmasına ‘Hepimizin ortak değerlerinin başında Atatürk geliyor‘ diyerek  söze başladı ve kısaca tarihçesine değindi. Derneği  19 Mayıs 1989 yılında İbradılı Muammer Aksoy kurmuş. 1993 yılında Antalya Şubesi açılmış. İbrahim Bey  2006 dan beri yönetimde.  Daş, 1600 yıllarında ilk ‘ulus’oluşumundan  söz etti . Dil,tarih ve kültür birliğinin oluşması ile de ‘ulus devlet’ kavramının ortaya çıkışını anlattı.

Günümüzde Atatürk ilke ve devrimlerinin birer birer yol edilmeye çalışıldığını vurgulayarak hepimize çok iş düştüğünü ifade etti. Rotary’nin bu konudaki hassasiyetini bildiğini ve bunun için beraberce bir şeyler yapabileceklerini ve projelerimize destek olabileceklerini sözlerine ekledi. 29 Ekim 2013 de Antalya’da 400 bin kişinin yürüyüşe katıldığını  bunun  çok büyük bir memnuniyet verdiğini söyledi.

A.D.D. nin Antalya’da 2500 üyesi varmış. Tüm Türkiye’de ise 400.000 civarında. Antalya’nın tüm ilçelerinde  şubesi var, Elmalı, Demre ve Gündoğmuş ilçelerindeki  şubeler kapanmış. 2006 yılında  A.D.D. nin yurt genelinde tüm belgeleri toplatılmış , ne yazık ki şu anda arşivlerinde pek bir evrak kalmamış.  Tüm illerde şubesi var, sadece Şırnak ili hariç.  İbrahim Daş ,’’A.D.D. nin misyonu Atatürkçü düşünceyi yaşatmaktır ‘’dedi  ve son sözü  Süleyman Demirel ‘in bir deyişi ile kapatmak istediğini söyledi.’’ Uyumayınız, uyuyanları uyandırınız!!’’..

Güzel haberlerle dolu bültenler almanız dileklerimle

Sevgiler

Asuman TARIMAN

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
Deniz Ilıkan 7 kasım doğumgünü