SAYFA YÜKLENİYOR...
8. BÜLTEN
Tarih    :  10.09.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  935
Dönem Toplantı No    :  08
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 50
İlk gelen üye    :  Zafer Kayacan
Son gelen üye    :  Münciye Çavuşoğlu

BAŞKANIN MESAJI

Sevgili Dostlar,

Kulübümüzün gelenekselleşen Dostluk Panayırının XIII. sini bu yıl 22/Eylül/2013 Pazar günü 10:00 – 20:00 saatleri  arasında Falez  Parkında gerçekleştireceğiz.

İlk panayırımızdan elde edilen gelirle Aspendos Rotary Kulübünün sponsorluğunda kurulan Avrupa standartlarındaki Spastik Çocuklar Merkezine katkıda bulunulmuştur. İkinci panayırımızdan elde ettiğimiz gelirle depremzedelere maddi destek sağlanmıştır. Üçüncü panayırımızdan elde edilen gelirle  özürlü vatandaşlarımıza maddi katkıda bulunulmuştur. Dördüncü panayırımızdan elde edilen gelir  “Engelli  Vatandaşlarımıza   Engelsiz Bir Yaşam” projemizde kullanılmıştır. V. Dostluk Panayırımızdan elde edilen gelir “Kütüphanesiz  Okul Kalmasın” projemizde ve Spastik Çocuklar yararına kullanılmıştır. VI. ve VII. Dostluk Panayırımızdan elde edilen gelir de  “Cehaletle Savaş” sloganı altında Antalya’da  okuma yazma bilmeyen halkımıza okuma-yazma kursları açılmıştır.  VIII. Ve IX . panayırlarımızdan elde edilen gelirler çeşitli projelere aktarılırken XI. Dostluk Panayırımızda “ Erken Tanı “projesi kapsamında 200 kişinin kontrolü yapılmıştır.XII.Dostluk Panayırı gelirimizle Görme Engellilere çeşitli projelerinde “Bir Işık” sunduk,O’nların çeşitli yarışmalarda ve etkinliklerde bulunmalarını sağladık, görmeden tasarlamak konusunda uygulamalı eğitimler verdirdik ..

 

Kendinden önce Topluma hizmet ilkesinden hareket eden Aspendos Rotary Kulübü tarafından  bu yıl    düzenlenecek olan XIII. Dostluk Panayırımızdan elde edilecek gelir “Muhtaç Çocuklara Eğitim Yardımı “amacıyla kullanılacaktır. Ayrıca imkanlar ölçüsünde  madde bağımlısı ve otistik çocuklarla ilgili de yararlı projeler yapılacaktır.

Panayır klübümüzün önemli projesidir. Bu nedenle tüm üye ve eşlerin katılması eğlenceli bir zorunluluktur.Üye ve eşlerimizin görev almak istedikleri pozisyonları önceden bildirmeleri organizasyona hız katacaktır. İlginize ve bilginize sevgilerimle sunarım.

 Elvan Yılmaz

Aspendos Rotary Kulübü

2013-2014 Dönem Başkanı

Sevgili Dostlarım,

Elvan Başkan 10-09-2013 tarihinde kulübümüzün 935. Döneminin 8 . toplantısını Rotary yaşamları değiştirin sloganıyla açtı. 22-09-13 tarihinde gerçekleşecek 13. Geleneksel Panayırımıza az kalması nedeniyle sevgili eşlerimizin panayır hakkında değerli fikirlerini almak için toplantı 19.30 da eşli olarak  gerçekleşti. Bu nedenlerle konuşmacı konuk çağrılmadı.

 

Toplantının başında üyelerimizden Işık Üngör bursiyerlerimiz hakkında bilgi verdi buna göre:

‘’Aylık burs paramız 200 TL den 250 TL ye çıkmıştır. Dönembaşı burs için ayırdığımız bütçeyi aşan 500 TL lik kısmı Sevgili Asuman ödeyeceğini belirtmiştir. Burs alan öğrenci sayımız beş kişidir.

 

Bu bursiyerlerimiz dışında üç pırıl pırıl aday  daha başvuruda bulundu. Birincisi altıncı sınftan beri TED Koleji’nde yüzde yüz burslu okuyup Hacettepe Fakültesi’ni kazanan bir kızımız. İkincisi Kıbrıs Tıp’ı yüzde yüz burslu kazanan bir öğrencimiz , üçüncüsü de kamu öğrencisi. Bu öğrencileri direkt gördüğüm ve konuştuğum için burs vermemizi çok arzu ederim. ‘’

 

Şeklinde ifade edip önerilerimizi istedi. Bu konuda bütçe ayrılmasına bütçe yetmediği taktirde üyelerden yardım alınmasına ve  ilk yönetim kurulu toplantısında karara bağlanılması hususunda fikir birliğine varıldı.

 

           Sonrasın da sözü alan Elvan Başkan öncelikle rotaractlarımız ile  her zaman iletişim halinde olunması gerektiğini, Işık Abla’nın rotaract toplantısına 11-09-13 de konuşmacı olarak katılacağını benzer katılımı tüm üyelerden beklediğini belirtti . Rotaractlarımızın da panayıra katılacağını belirtti.

 

Panayırla ilgili ise           

-Sponsorlarımızın Memorial, Bilaller Otomotiv, Tiamo Mental Aritmetik firmalarının olduğunu üyelerden başka sponsorlar da bulunabilirmi araştırmalarını,

-2 el standın da özellikle daha iyi satabilecek kitap, takı, ev eşyası , giyecek getirilmesini. Askı ve giyeceklerin takılacağı askılığın araştırılmasını istedi

-Evde yapılıp gelecek yiyeceklerde  daha çok satılacak olanların yapılmasına dış ortamda bozulmaya müsait yiyeceklerden kaçınılması gerektiğini söyleyerek  bu konularda üye, roteşlerin önerilerini aldı .

Başkan Elvan’ın  duyuruları

* 22 Eylül de gerçekleşecek panayırımıza az zaman kaldı. Üyelerin eşleriyle birlikte katılımını rica ederim.

* Eylül ayı gençlik ayı Georgia bursuna başvuru  Eylül sonu itibariyle bitiyor.

Mutlu ve Sağlıklı Günler Dilerim

Rtn Ebru Yiğitalp

Bülten Sorumlusu

 

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
  • Gamze Kaur 11  eylül doğumgünü
  • Macit Günel 14  eylül doğumgünü
  • Tevfik Aydın 14 eylül evlilik yıldönümü