SAYFA YÜKLENİYOR...
7. BÜLTEN
Tarih    :  03.09.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  931
Dönem Toplantı No    :  07
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 50
İlk gelen üye    :  Zafer Kayacan
Son gelen üye    :  Münciye Çavuşoğlu

BAŞKANIN MESAJI

 

 

 

 

 

Sevgili Dostlarım;

Öncelikli olarak toplantılara yüksek katılımınız için teşekkür ederim. 10.09.2013 tarihli olağan toplantımız saat 19.30 da Khan Best Westhern Otelde eşli olarak yapılacaktır. 

 Panayırla ilgili detayların görüşüleceği bu toplantıya eşlerinizle birlikte tüm kulüp olarak katılımınız çok önemlidir. Konunun önemi sebebiyle konuya hassasiyetle yaklaşmanızı rica eder, katılımınızı rica ederim. 

Elvan Yılmaz

Aspendos Rotary Kulübü

2013-2014 Dönem Başkanı

Sevgili Dostlarım ,

 Elvan Başkan 03-09-2013 tarihinde kulübümüzün 931. Döneminin 7 . toplantısını Rotary yaşamları değiştirin sloganıyla açtı.

Konuşmacı konuğumuz Kan Gönülleri Sosyal  Ağının Kurucularından  Ece Cömert’ti. Sekreterimiz Azize Hn konuşmacımız hakkında kısa bilgilendirme yaptı .

‘’ 1985 Isparta doğumlu. Antalya’da  yaşıyor. Selçuk Üniversitesi Tıbbi Bilimler mezunu. Babasıyla birlikte organik tarım işiyle  uğraşıyor.Aynı zamanda  toplum gönüllüsü; Akut Üyesi ve Kan Gönüllüleri Sosyal Ağ  Platformunun (Web sayfası, twitter, facebook) önderi . Halen bu konuda çalışmaya devam ediyor.

  Ece Cömert’in Tüm Kan Gönüllüleri Sosyal Ağı hakkında açıklamaları :

 

‘’2007 yılında ağabeyime aplastik anemi teşhisi konuldu . Bir süre sonra da lösemiye çevirdi. Bu problemle karşılaşana kadar tromposit ihtiyacının kolaylıkla Kızılay’dan karşılanabildiğini zannediyordum. Başıma gelince gördüm ki Kızılay hiç yeterli olamıyor.

Lösemi hastalarına her kemoterapiden sonra tromposit verilmesi gerekiyor aksi taktirde iç kanama geçirme riskleri  çok artıyor. Bazı kan kanseri hastalar çok uzun yıllar kemoterapi almak zorunda kalabiliyorlar. Tromposit 5 günden uzun süre depolanamadığından, donör’ün alkol veya ilaç kullanmayan sağlıklı bir birey olması ve tromposit verme işleminin 3 saat sürmesi nedeniyle bulunması çok zor.

Eğer yaşadığınız şehirde tedavi görüyorsunuz nispeten şanslısınız tersi durumda tromposit bağışçısı bulmanız çok zor. Ben ilk önce ağabeyime sonrada oda arkadaşına tromposit aramaya başladım. Daha sonra Türkiye’nin farklı beş bölgesinden  arkadaş birbirimizi bularak sosyal ağlar üzerinde kan gönülleri platformunu kurduk.

 Platformumuzun içeriği :Türkiyenin dört bir yanından kan gönüllüleri facebook yada twitter sayfamıza üye oluyor. Üye olurken isterlerse iletişim bilgilerini belirtebiliyorlar bu bilgiyi sadece biz görüyoruz.

 Birçok kan  merkezlerinde telefon numaralarımız var. Gerek buradan gerekse internetten bize ulaşan hasta yakınları bizi telefondan arayıp bilgi veriyorlar.Bizde internet ortamında onların bilgilerini anons edip gönüllülerin hastaya ulaşmasını sağlıyoruz . Eskiden radyoda yapılan kan ihtiyacı anonslarını  sosyal medya üzerinden yapıyoruz denilebilinir. 5 kişi devamlı telefonlara bakıp yardımcı olmaya çalışıyoruz. Facebook 80.000 Twitterde 15000 takipçimiz var .Biz bu sayıyı milyonlara taşımayı istiyoruz. Ama gün gittikçe donör sayımızdansa hasta sayımız artıyor. Hatta bazen tek tek donörleri aramamızda gerekebiliyor’’ Adresler

 

http://www.kangonulluleri.com/https://www.facebook.com/Kangonulluleri

https://twitter.com/kangonulluleri

http://www.youtube.com/kangonulluleri

 

 

 

 

 

 

 

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
  • Onur Eren 5 eylül doğumgünü
  • Hasan Şirin 7 eylül doğumgünü
  • Taylan Kalkavan 9 eylül doğumgünü