SAYFA YÜKLENİYOR...
4. BÜLTEN
Tarih    :  23.07.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  930
Dönem Toplantı No    :  03
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 54
İlk gelen üye    :  Mehmet Ali Koç
Son gelen üye    :  Asuman Tarıman

Sevgili Dostlarım ,

 

Elvan Başkan Kulübümüzün 930 Dönemin 3. toplantısını  Rotary ile Yaşamları Değiştirin sloganıyla  açtı.

 Aspendos Rotaract Kulübünün Kepez bölgesindeki dar gelirli ailelere ramazan paketi projesi yaptığını ve paketlerin 30 TL olduğunu belirterek. Rotaract dostlarımıza destek vermemizi istedi. Sözü sekreterimiz Azize Hn verdi.

 Azize Hn toplantının konuşmacı konuğu Onur Çiçekdağ hakkında aşağıdaki gibi kısaca bilgilendirme yaptı.

 ‘’1975 İzmir doğumlu, 1997 Dokuz Eylül Ünversitesi İ.İ.B.F İktisat Bölümü Mezunudur. 15 yıldır bankacılık sektöründe tecrübeli olmakla birlikte 7 yıldır Denizbank’ta çalışmaktadır. Ocak 2008 de açılan Denizbank  Özel Bankacılık Merkezinin kurucu müdürlüğünü yapmış ve halen aynı işine devam etmektedir. Yerel, Aylık Akdeniz Ekonomi dergisinde de ekonomi yazıları yazmaktadır. Denizbank’ta aynı zamanda iç eğitmendir. Kulübümüze konuşmacı konuk olarak üçüncü katılımıdır. ‘’

 Bu bilgilendirmeden sonra ikinci  konuğumuz  Gençlik Değişim  Kısa Dönem Yaz Kampına Finlandiya'ya gönderdiğimiz Ayşe Ege Küheylan söz aldı .15 günlük kamp deneyimleri ile ilgili  resimli çok güzel, bir sunum gerçekleştirip bu kampa gitmesine vesile olduğumuz için kulübümüze teşekkürlerini sundu.

 Sonrasında Onur Çiçekdağ sunum yaptı. Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler ve Piyasalardaki Son Durum hakkında çok değerli bilgiler verdi .

Toplantı, Sekreterimiz Azize Hn . Georgia Bursu duyurusu Başkanımız Elvan’ın da diğer genel duyuruları yapması ile sonlandı.

 

DUYURULAR-HABERLER

  • Georgia Bursu ile ilgili engeç 15-08-13 tarihine kadar adayların belirtilmesi gerekmektedir.

Georgia Bursu : Georgia Rotary kulüpleri tarafından yılda 80-90 kadar 18-25 yaş arası gence sağlanan, lise veya üniversite seviyesinde ve Ağustos-Mayıs ayları arasında bir akademik yılı kapsayan burslardır. Evli olmamak, daha önce Amerika’da öğrenim görmemiş olmak gerekir. Rotaryen yakınları da başvurabilir. Öğrencinin evsahipliği Rotaryen bir aile tarafından yapılacak, ancak okul günlerinde yurtta kalacaktır. Okul, kitap, yemek, yurt ücretleri karşılanır. Amerika’ya ulaşım, sağlık sigortası, 3000$ cep harçlığı ve burs ücretlerinden istenebilecek vergiler adaya aittir. Tüm adaylar için TOEFL ve SAT 1 sınavlarını almak zorunludur.

  • UR 2430.Bölge yeni üye oryantasyon kampı Ankara Ulus Rotary Kulübü ev sahipliğinde 13-14 Temmuzda Limak Ambassador Hotel –Ankara’da gerçekleşti
  • Eski  Kulüp Başkanları için B tipi eğitim semineri Oran Rotary Kulübü tarafından 20 Temmuz’da Ankara Limak Hotel’de yapıldı.
  • Başkanımız bayram sebebiyle üyelerimizin seyahatlarinin olabileceğini düşünerek 30-07-2013 ve 06-08-13 tarihli olağan toplantıların tatil edildiğini belirtmiştir.

Rtn. Ebru Yiğitalp 

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
  • Meral Bildir 30 temmuz doğumgünü