SAYFA YÜKLENİYOR...
2.BÜLTEN
Tarih    :  09.07.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  928
Dönem Toplantı No    :  01
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 65
İlk gelen üye    :  Zafer Kayacan
Son gelen üye    :  Zeki Akbaş

Sevgili  Dostlarım,

 Elvan Başkan Kulübümüzün 928. Dönemin 1 toplantısını  Rotary ile yaşamları değiştirin sloganıyla  açtı ve sözü kulüp sekreterimize  verdi. Sekreterimiz  Azize Hn  yönetim olarak belirledikleri yol haritasını paylaştı. Buna göre:

 • Toplantı içeriği: Her ayın bir  haftasını konuşmacı konuk, bir haftasını  gezi, iş gezisi gibi dış aktivite ,bir haftasını  eşli yemek ve/veya ortak yemek, bir haftasını da  kulüp içinde birbirimize dinlemeye ayırmayı planladıklarını
 • Konuşmacı konuk: Her üyeden senede en az bir tane konuk üye önermesini beklediklerini belirtti.

 Kulüp Yönetim Kurulunun Belirlediği Öncelikli Konular :

 1. 1.      Devam
 2. 2.      Aktif katılım : Üyenin fikren ve fiziken toplantıya aktif katılımı dağıtılan formları doldurmak suretiyle proje önermesi ve projelerde aktif yer alması.Ayrıca önceden gelecek ayla ilgili öncelikli konu belirleneceğini ve üyelere duyurulacağını ve böylelikle her üyenin dersine çalışması için yeterli süre tanınmaya çalışılacağını,
 3. 3.      Yeni üye : Her üyenin yıl içerisinde bir üye önermesi beklediklerini belirtti.

 Projenin konusu belirlenirken Uluslararası Rotary öncelikli konularının seçilmesinin belirlenen stratejilerin son derece doğru hedeflenebilir konular olması ve  kulübümüzün Uluslararası Rotary nezdinde maddi manevi tatmini konusunda daha yararlı olacağını söyledi. Bu öncelikli konular : Barışın korunması anlaşmazlıkların giderilmesi, hastalıkların önlenmesi ve tedavisi,  temiz su hijyen koşullarının geliştirilmesi, anne ve çocuk ölümlerinin önlenmesi, temel eğitim ve okuryazarlık, ekonomik ve toplumsal gelişim .

 Sözlerine “ Hepiniz başkan hepiniz sayman hepiniz sekreter gibi  çalışırsa işimiz çok kolay olacaktır ’’diye son verirken sözü başkanımız Elvan’a verdi.

Elvan Başkan bu günü çok önemsediğini başarı için doğru başlangıcın çok önemli olduğunu. Başlangıca götürecek yolunda doğru hedefi bulunmasından geçtiğini . Dağıtılan anketlerin bu  hedeflerin belirlenmesinde yegane araç olacağını belirtti.

Bu dönemde belli olan projelerimizin  süregelen standart üç projemiz : Golf turnuvası ,panayır (konseptli) okul öncesi eğitim günleri ve  Rotary  bölgeden gelen  29-30 Ocakda düzenlenecek Ryla Semineri , 10 Kasım Atatürk’ü anma projesi olduğunu. Bu projeler dışında  gelir getirici bir,   insanların hayatlarına dokunacak üç sosyal proje hedeflediklerini söyledi.

 

Projeleri öncelikle insanların hayatlarına dokunmasından duyacağımız manevi tatmin için yapacağımızı bunun yanı sıra motivasyonumuz için  konferanstan ödül kazanmanın da çok önemli olduğunu  özel ödüller dahil  10 tane ödül hedeflediklerini ifade etti. Bu ödülleri kazanabilmek dikkat edilmesi gereken konuları, aşağıdaki gibi sıraladı : 

 1. Üye sayısını %20 artırarak 5 yeni üye kazanmak
 2. Rotary vakfına 3500-4000 $ katkı sağlamak
 3. Bülten (sürekli - içerik - erişim)
 4. Bursiyer sayısını %50 artırmak
 5. Kulüp içi Rotary eğitimi ile kuralları öğrenmek
 6. Bir arkadaşımızı örnek rotaryen ödülü adayı yapmak
 7. Devam oranını %75 in altına düşürmemek
 8. En az 20 konuşmacı konuk
 9. En az 8 işyeri gezisi
 10. En az 8 eşli toplantı
 11. En az 25 ocakbaşı
 12. En az 6 kulüp içi, aktivite
 13. En az 1 üye ile rotarakt toplantılarının 1/3 ü katılım
 14. En az 8 er üye ile BES asamble ve konferansa katılım

Son alarak duyurularını da yaparak toplantıyı sonlandırdı. 

DUYURULAR-HABERLER

 • UR 2430. Bölge Dostluk değişim programı düzenledi.Kulüp olarak bu projeye 300 TL ile katıldık.
 • Kapadokya Rotary Kulübü tarafından 7. düzenlenen  otizmli çocuklar yaz kampı 07-07-13 de Çiner Hotel – Kapadokya’da yapıldı.
 • UR 2430.Bölge yeni üye oryantasyon kampı Ankara Ulus Rotary Kulübü ev sahipliğinde 13 Temmuz 2013 de Limak Ambassador Hotel –Ankara’da gerçekleşek.
 • Eski  Kulüb Başkanları için B tipi eğitim semineri Oran Rotary Kulübü tarafından 20 Temmuz’da Ankara Limak Hotel’de yapılacak. Katılım ücretsiz, katılımcılar sadece yol masrafını ödeyecekler.
 • Aspendos  Rotaract Kulübü  ramazan paketi projesi  için 12-07-13 de  Shakespeare’de  iftar yemeği verecek. Katılım kişi başı 30 TL.

Rtn. Ebru Yiğitalp

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM
MUTLU GÜNLER
 • Hakan Duran 21  temmuz doğumgünü