SAYFA YÜKLENİYOR...
2009-10 TARİHÇE
2009-2010 DÖNEMİ
       ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ 

U.R. Başkanı                               John KENNY  

U.R.2430. Bölge Guvernörü          Hasan  Akduman           

XI. Grup Guvernör Yrd                 Taner Gönen        


Başkan                     :           İ. Veli ILIKAN

Asbaşkan                  :           Figen BOSTANCI                                  

Genel Sekreter           :          Mustafa EREN

Sayman                    :           Münciye ÇAVUŞOĞLU

Üye                           :          Ferit  GÖNEN

 

 

Kulüp Yönetim Kom. Bşk.             :       Murat  AKALIN

Kulüp Hizmet Projeleri Kom. Bşk.:         Süreyya  ÖZCAN

Kulüp Halkla İlişkiler Kom. Bşk.   :         İpek  MERİÇ

Vakıf Komitesi Bşk.                       :      Ali  EROĞLU

Üyelik Komitesi Bşk.                     :       Adnan  AYKIN

Dönemimizde gerçekleştirilen projeler.....

Bu dönem de her yıl olduğu gibi, burs komitesinin belirlediği, başarılı 19 üniversite öğrencisine toplam 23.750.00.- TL. burs verilmiştir.

Dönem başında eskimiş olan ofis gereçleri tamamen yenilenmiş, ayrıca taşınabilir bilgisayar da alınarak toplantılarda sunum rahatlığı sağlanmıştır.

Aktif olmayan kulübümüz Web sayfası, ilgili komitemizce  aktif hale getirilmiş bu sayede en az 500$ bütçemizde kalmıştır.Ayrıca ofis sekreterimize de acil durumlarda üyelerimize ulaşılabilmesini sağlamak için, GSM hattı temin edilmiştir.

Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “Engelliler Kampı” na  özürlü bir öğrenci, ağabeyi olan  refakatçısı ile gönderilmiş ve daha sonra kulüp toplantısına davet edilerek kendisi ile tanışılmıştır.

Meslek Hizmetleri ödülü komitemizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, işinde ve mesleğinde başarılı işadamı Hüseyin Çalık ve AKUT Antalya Başkanı Yılmaz Sevgül’e ödülleri Guvarnörümüz sayın Hasan Akduman’ın da katıldığı eşli bir toplantı da verilmiştir.

Dönemin ana projesi olan 58.RYLA semineri, 2430. Bölge kulüplerinin yolladığı, seçilmiş 40 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kulübümüz 5 öğrenciye de  başka RYLA organizasyonlarında sponsor olmuştur. RYLA projesinden  5.016.00 TL gelir sağlanmıştır.

Rotaract kulümüze gereken destek verilmiş,  toplantılarına katılım sağlanmıştır.

İnteract kulübümüzün genel kurulu yapılmış, gayrıfaal olan bu kulübün tasviye kararı alınarak ,tasviye heyeti belirlenmiş, ve tasviye süreci başlatılmıştır.

Dönem boyunca, Ankara’da yapılan, Halkla İlişkiler, RYLA ve Vakıf Seminerlerine ilgili komite üyelerimizin katılımı sağlanmıştır.

Her yıl düzenli olarak Halk Eğitim müdürlüğü ile yapılan okuma-yazma ve meslek edindirme kurslarına devam edilmiş, 380 kişi okuma yazma ve 40 kişi de meslek kurslarına katılmış, bu etkinlikler için de bütçemizden 2.000.00TL destek verilmiştir.

Düzenli olarak yapılan  44 kulüp toplantısında, 38 konuşmacı konuk katılmıştır. Ayrıca planlanan 4 asambleden 3ü gerçekleştirilmiştir.

Adıyaman Nemrut kulübünün düzenlediği , Engellilerle Nemrut Dağı Zirve tırmanışı etkinliğine , bir engelli öğrencimizi refakatçı olarak öğretmeni ile birlikte, katılımcı olarak yollamıştır.

Dönem başında planlanan iş yeri gezilerinden ,Antalya Anteks İplik Fabrikası, Wagner Kablo ve Antalya Tarım işletmesine  İşyeri gezisi yapılmıştır.

Ocakbaşı toplantıları düzenli olarak yapılmaya çalışılmış, toplam 26 ocakbaşına üyelerimiz evsahipliği yapmıştır.

Bültenlerimiz her hafta düzenli olarak çıkarılmış, toplantılarımızın adeta raporlaması olan bültenler, bölge link hattına, yerel yönetimlere ve bu yıl istek üzerine eşlerimize de ulaştırılmıştır.

Paul Harris dostluğu listelerimiz yeniden düzenlenmiş, takibi ile ilgili çalışmalara başlanmıştır.

Dönem başında hazırlanan bütçeye uyularak, üye aidatları da düzenli bir şekilde tahsil edilmiş, geçmiş dönemlerden hiçbir üyenin aidat borcu kalmamıştır.

Oyuncak kütüphanesine bağışlanmak üzere , kullanılmış oyuncak toplanmış, bunlara ilaveten toplanan bağışlardan  yeni oyuncaklar alınmıştır.

Kitap bağışı için seçilen Ali Rıza Altuntaş ilköğretim okuluna , toplanan çeşitli kitaplara ilave olarak bütçede ayrılan parayla, tüm dünya klasik kitaplar serisi alınmış, GDG sayın Arif Tamaç’ın kulübümüze yolladığı ATATÜRK serisi kitaplarla birlikte , bu okulun yeni yapılan kütüphanesine bağışlanmıştır.

Dönem sonunda yapılan bölge konferansında , kulübümüz, çeşitli ödüllerin yanında Bölge Üstün Hizmet Ödülü ve Kulüp bayrağımızda taşımak üzere bir yıldız ile ödüllendirilmiş,ayrıca adayımız ,kurucu başkanımız Güven Lüleci’de bölge örnek Rotaryen ödülünü almıştır.

 Bu dönem ayrılan üyeler:

İLHAN KAHYAOĞLU
Zeynep GÜLCAN
Gültekin OTUR
Mehmet GÜLTEKİN

Dönem Sonu üye sayısı :39