SAYFA YÜKLENİYOR...
2010-11 TARİHÇE

 2010-2011 Dönemi

ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ    

U.R. Başkanı                            Ray KLINGSMITH    

U.R.2430. Bölge Guvernörü        Kemalettin ERBİLGİN

XIII. Grup Guvernör Yrd.            Saliha YİĞİTER  

 

Başkan                      :            Figen BOSTANCI

Asbaşkan                  :            Mustafa EREN                                  

Genel Sekreter           :           Ayhan YILDIZTAŞKAN

Sayman                     :           S.Süreyya ÖZCAN

Üye                           :            İnci SÜLEYMANLAR

 

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.               :    Azize KALKAVAN

Kulüp Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :     İpek MERİÇ

Kulüp Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :     Banu TONGUÇ

Vakıf Komitesi Bşk.                         :   Ali  EROĞLU

Üyelik Komitesi Bşk.                       :    Elvan YILMAZ

Gençlik Hizmetleri Komitesi Bşk.    :      Macit GÜNEL

Meslek Hizmetleri Komitesi Bşk      :     Nafi YEĞİN

Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

Bu dönemde ; kulübümüzün süregelen projesi olan “Burs Projesi “ ile  14 öğrencimize  toplam     21.000.00.- TL. burs verilmiştir. 

Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “ Bedensel Engelliler Yaz Kampı” na Hilal Ünlü kardeşimiz annesi ve ağabeyi ile birlikte gönderilmiş,  dönüşünde  kulübümüz  toplantısında konuk edilerek, anıları paylaşılmıştır.

Trabzon Rotary Kulübünün düzenlediği 61.Ryla Seminerine KTÜ Öğrencisi Emel Yol kulübümüz adına katılmıştır.

“ Meslek Hizmetleri Ödülü “  Likya Şarapçılık Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özkan’a bir eşli toplantımızda  sunulmuştur.

Bölge Destek Komiteleri tarafından kulübümüzün davet edildiği Vakıf ve Paylaşım Toplantısına katılınmıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyetimizin 87.yılı Figen Başkanımızın hazırladığı konuşma metinleri ile kulübümüzde  kutlanmıştır. Ayrıca bir grup üyemiz Kaş’ta Cumhuriyet Etkinliklerine katılmıştır. 10 Kasım’da ise Sevgili Atamız yine kulübümüz toplantısında saygıyla anılmıştır.

Rotaractlarımızın toplantı ve etkinliklerine. Figen Başkanımız ve üyelerimizle katılım sağlanmıştır. ( Antalya Rotaract Kulüpleri 2. Ortak Toplantısı , Bowling Turnuvası, Beach Parti Organizasyonu , Uçurtma Şenliği ve ocakbaşı gibi)

Eşlerimizle birlikteliklerimiz; Elmalı Gezisi , Eşlerle  Kahvaltı , Korkuteli Mantar Evi gezisi , eşli toplantılar, ve Caz Konseri etkinliklerimizle gerçekleştirilmiştir.

İşyeri gezilerimiz ; 26 Eylül’de Likya Şarapçılık , 8 Aralık’ta  Memorial Hastanesi ve 7 Şubat’ta Koppert ‘e yapılmıştır.

Toplantılarımızda  ; GDB Güven Lüleci’nin katkılarıyla , konularında uzman ve saygın 30 konuşmacı konuk olarak ağırlanmıştır.

Bu dönem toplantılarımızın rengi , kendi üyelerimizin konuşmacı olduğu , birbirimizi daha iyi tanımamıza olanak sağlayan “ İçimizden Biri “ ve “ Paylaşım Köşesi “  gerçekleştirilmiştir.

UR. Gençlik Değişim programında bir yabancı öğrenci konuk edilmiştir.

Olimpos Rotary Kulübünün öncülüğünde ;  tüm Antalya Rotary Kulüplerinin  ortaklaşa düzenlediği III. Ulusal Kısa Film Festivali  (ROFİFE) etkinliklerine  katılınmıştır.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi süren projelerimizden olan KOYE ve EVKA  projeleri  Çamlıbel      Halk Eğitim Merkezi ile birlikte (15 kişilik gruplar halinde 9 + 3 kurs olarak ) gerçekleştirilmiştir.

Kızılay Kan Merkezi işbirliğiyle,  birçok kurum ve işyerinde “ Aspendos Rotary Kulübü  Kan Bağışı Kampanyası “ projemizle kan sağlanmış ,Değerli Guvernörümüz , Eşi ve Rotary Ailemizin de katılımlarıyla 4 Şubat 2011 ‘de Antalya Kızılay Kan Merkezinde Basın Toplantısı düzenlenmiştir.

“ Okul Öncesi Eğitime Katkı “ adıyla adlandırdığımız projemiz kapsamında ;  Ali Rıza Altıntaş İlköğretim Okulu’na üç  ana sınıfı için : perde tefrişi ,panolar , evcilik ve müzik köşeleri, oyuncaklar, kütüphanesi için : kitaplar (400 adet) , 3 bilgisayar, Süleyman Demirel İlköğretim Okulu’na ise bilgisayar , projeksiyon makinesi, ana sınıfı içinde iki masa ve yirmi sandalye satın alınarak bağışlanmıştır. 

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu  Sosyal Komite’ye üyelerimizden sağladığımız ikinci el giysi ve eşyaları ulaştırarak , öğrencilerimize destek olunmuştur.

Antalya Gönüllüleri Derneği ile ortaklaşa yürütülen Üniversiteli kız öğrencilerimiz için Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin gösterdiği binayı kız öğrenci yurdu olarak yapılandırma ve tefriş etme projesi oluşturulmuş,  “ Lavanta Keseleri “ ile kaynak sağlanmıştır. Çeşitli otellerden ve Elektrik Mühendisleri Odasından çok büyük sayıda mutfak gereci, yatak , baza ,alez, yastık , havlu , battaniye, nevresim , çarşaf , koltuk , sandalye , bina ve merdiven armatürleri , rezervuar, lavabo, masa, ve jaluzi perdeler temin edilmiş, 1 fırın, 1 bulaşık  makinesi, 1 elektrikli süpürge,  3 çamaşır makinesi ve 5 buzdolabı satın alınarak bağışlanmıştır.

Kybelya bebeklerinin yapımını üstlenen ev kadınlarımıza iş alanı yaratmak ,meslek edinmeleri konusunda destek olmak amacıyla ; Kybelya bebekleri için kumaş ve malzeme temini sağlanmıştır.

Gelir getirici projelerimizden biri olan Golf Turnuvamız 3-7 Mayıs tarihlerinde Belek Cornelia Hotel’de organize edilmiş ve geliri “ Okul Öncesi Eğitim “ ve “ Yurt Projesi “ ne aktarılmıştır.

Lise son sınıf öğrencilerine meslek seçiminde yardımcı olmak amacıyla Konyaaltı Lisesi’nde      “ Meslek Tanıtım Söyleşileri “  düzenlenmiştir.

Dönem içinde Antalya Rotary Kulüpleri ile ortak toplantılar düzenlenmiş ve bir çok ortak etkinliğe katılım sağlanmıştır.

Kuruluş Yıldönümü Kutlamamız; GDB Zeki AKBAŞ’ın katkıları ile Alara Restourant’ta  özel bir organizasyonla düzenlenmiştir.

Dönemimiz Bölge Konferansına Başkan ve Yönetim kurulu olarak  katılım sağlanmış, kulüp proje ve etkinliklerimizin sunumu Figen Başkan tarafından yapılarak bir çok ödül alınmıştır.

 Bu dönem ayrılan üyeler:

İsmail BİLAL
Cahit ŞAHİN
Ferit GÖNEN
Lütfi ÜNSAL
Ramazan GÖKHAN
Güven LÜLECİ

 Bu dönem aramıza katılan üyeler:

Ebru YİĞİTALP
Sezin YAKUT

Bu dönem sonu üye sayımız : 35