SAYFA YÜKLENİYOR...
2011-12 TARİHÇE
2011-2012 Dönemi
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ    

İNSANLIĞI İÇİNİZDEKİ GÜÇLE KUCAKLAYIN

U.R. Başkanı                               Kalyan BANERJEE    

U.R.2430. Bölge Guvernörü       İsmail KAHYAOĞLU     

XIV. Grup Guvernör Yrd.           Aziz ERTAŞ 

Başkan                      :            Mustafa EREN

Asbaşkan                  :             Münciye ÇAVUŞOĞLU                               

Genel Sekreter         :              Elvan YILMAZ

Sayman                     :            Ali EROĞLU

Üye                           :            Bülent KAUR

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.               :    Azize KALKAVAN

Kulüp Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :     Mustafa DEMİR

Kulüp Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :      Banu TONGUÇ

Vakıf Komitesi Bşk.                       :     Asuman TARIMAN

Üyelik Komitesi Bşk.                       :    Gül TOKAT

Gençlik Hizmetleri Komitesi Bşk.    :      Işık ÜNGÖR

Meslek Hizmetleri Komitesi Bşk      :     Macit GÜNEL

Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....

Bu dönemde ; kulübümüzün süregelen projesi olan “Burs Projesi “ ile  8 öğrencimize  toplam     12.000.00.- TL. burs verilmiştir.

Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “ Bedensel Engelliler Yaz Kampı” na  bir öğrenci kulübümüz adına katılmıştır.

Kavaklıdere Rotary Kulübünün düzenlediği 67.Ryla Seminerinde iki öğrenciye sponsor olarak ve Ankara Başkent Rotary Kulübünü düzenlediği 71. Ryla Seminerine bir öğrenci kulübümüz adına katılmıştır.

Kapadokya  Rotary  Kuluübü tarafından düzenlenen Otistik Çocuklar Yaz Kampına bir öğrencimizi ailesi ile birlikte gönderilmiş ve daha sonra Göçmen Ailesi kulüp toplantımıza davet edilerek kamp izlenimleri alınmıştır.

“ Meslek Hizmetleri Ödülü “  Suna- İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Müzesi müdürü Kayhan Dörtlük ve Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ‘e  bir eşli toplantımızda  sunulmuştur.

Georgio Bursu için iki öğrenci aday gösterilmiş , Öyken Cesur adlı öğrencimiz bu bursu almaya hak kazanmıştır. Söz konusu burs için Rotary Kulüplerinden aday olarak gösterilen yüzlerce kişiden Türkiye’de sadece bir aday burs almaya hak kazanmıştır.

29 Ekim Cumhuriyetimizin 88.yılı Antalya’daki diğer Rotary Kulüplerinde katılımıyla  Kaş’ta düzenlenen  bir törenle kutlamıştır.

02 Nisan  Dünya Otizm  Gününde Otizmle ilgili  toplumu bilinçlendirmek, otizmi olan çocukların problemlerine dikkat çekmek , farkındalık yaratmak için  otistik çocukların resimlerinden oluşan “SESSİZ ÇIĞLIKLAR “ isimli bir sergi Hatice-Ramazan Savaş otistik Çocuklar Okulu öğrenci ve velileri ile birlikte düzenlenmiştir. Söz konusu sergi iki gün boyunca Özdilek Alışveriş Merkezi fuayesinde , yedi günde Muratpaşa Belediyesi Sergi Salonunda olmak üzere toplam dokuz gün Antalya halkıyla buluşmuştur.

Aspendos Rotaract Kulübünün gerçekleştirdiği “Bir Adım Bir Umut “ projesine maddi destek sağlanmıştır. Bu proje kapsamında Varsak Bölgesinde bir ilköğretim okulunun  beden eğitim salonu Rotaractlar tarafından restore edilmiştir. Aynı gün ilkokul çocuklarının diş taraması diş hekimleri tarafından yapılmıştır.

Hatice- Ramazan Savaş Otistik Çocuklar İş ve Eğitim Merkezi eşlerimizin düzenlediği bir organizasyonla  ziyaret edilmiştir.

Celal Sönmez İlköğretim Okulunda Sera Çalışanlarına yönelik Bayer firması sponsorluğunda  “Sağlıklı Çalışma Koşulları” isimli bir eğitim semineri düzenlenmiştir. Seminere Aksu Bölgesinde yaşayan birçok sera üreticisi aile katılmıştır. Seminer sonunda katılanlar arasında çekilen kura sonucu onlarca ilaçlama tulumu ,maske , eldiven dağıtılmıştır.

Celal Sönmez İlköğretim Okulunun konferans salonunun ihtiyacı olan ses düzeni temin edilerek kulübümüz tarafından montajı sağlanmıştır.

İşyeri gezilerimiz ; Yeni Gün Şekerleme ve Gıda Sanayi, Suna- İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Müzesi, Güneş Evi, Ytong Sanayi, Antalya Enerji Üretim Tesisleri, Antalya Müzesi ve Wall Street Enstitute ‘ye yapılmıştır.

Kulüp üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte sosyal etkinlikler çerçevesinde Davraz Kayak Merkezine konaklamalı bir gezi ayrıca Çallıoğlu Bahar Şenlikleri , Antalya Devlet Tiyatrosu etkinlikleri yapılmıştır.

Toplantılarımızda    konularında uzman ve saygın 18 konuşmacı konuk olarak ağırlanmıştır.

Olimpos Rotary Kulübünün öncülüğünde ; 14-15 Şubat 2012 tarihinde  tüm Antalya Rotary Kulüplerinin  ortaklaşa düzenlediği III. Ulusal Kısa Film Festivali  (ROFİFE) etkinliklerine  katılınmıştır. Akm   Kültür Merkezinde seyircilerin beğenisine sunulan kısa metrajlı filmler kulüp üyelerimizin ve eşlerinin katılımıyla ilgiyle izlenmiştir.

11. Golf Turnuvamız 6-11  Mayıs tarihlerinde Belek Cornelia Hotel’de organize edilmiştir. Dört gün boyunca devam eden turnuva haberleri IGFR  sayfasında yayınlanmıştır. Organizasyonun bir gününde yurt dışından gelen  misafir eşleri kulüp üyelerimiz tarafından Antalya ve Kaleiçinde  gezdirilmiştir.

06.05.2012 tarihinde Geleneksel XI.Dostluk Panayırımız Aspendos Rotaract Kulübünün II.Uçurtma Şenliği ile beraber Karaalioğlu Parkında gerçekleştirilmiştir. Panayırımızda kulüp üyelerimizin hemen hemen tamamının eşleri ve çocuklarıyla birlikte bulunmaları ayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur.

Ankara Ostim Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Rotary Tanıtımı ve Halkla İlişkiler Seminerine ve Antalya Falez Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Rotary Eğitim Bilgileri Seminerine bir üyemiz katılmıştır.

Uluslararsı Rotary Vakfı konusunda Guvernör Yardımcısı Sedef Bircan tarafından kulüp içi bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Somali’de  yardıma muhtaç insanlara ve Van Depremzedelerine  maddi ve ayni yardımda bulunulmuştur.

Antalya’daki diğer Rotary Kulüpleriyle birlikte ortak toplantılar düzenlenmiştir.

Antalya Rotary Kulüpleriyle oluşturulan ortak fonla Antalya Sakatlar Derneğine 15 adet tekerlekli sandalye bağışlanmıştır.

Akdeniz üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Tasarım Bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu üç boyutlu objeler kulübümüz ve  Mehmet Sadık Eratik Beyaz Baston Görmeyenler Derneği, Şükran Kırıcı Özel Bilgi Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte Akdeniz Üniversitesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü ile görme engelli öğrencilere   ''matematik geometri  ve tasarım sayesinde'' dünyayı 3 boyutlu algılama ve ‘3 BOYUTLU SERGİ İZLEME’  etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Toplantılarımızda uçuçböceği temalı hediye çekilişleri yapılarak kulüp bütçesine katkıda bulunulmuştur.

Dönemimizde 10 ailenin ev sahipliğiyle keyifli ocakbaşları düzenlenmiştir.

Kulübümüzde yapılan tüm toplantılarla ilgili kulüp bültenimiz her hafta düzenli olarak çıkartılarak tüm üye ve  eşlerimize aksatılmadan elektronik ortamda gönderilmesi sağlanmıştır.

17. Kuruluş Yıldönümümüz kulübümüzden ayrılan  geçmiş dönem başkanlarımızın da katılımıyla eşli olarak China Garden Restorantta neşe ile kutlandı.

Bu dönem ayrılan üyeler:

Süreyya ÖZCAN
Ayhan YILDIZTAŞKAN
Figen BOSTANCI
Emre BAHTOĞLU
İnci SÜLEYMANLAR
İpek MERİÇ

(Bir önceki dönem Yönetim Kurulu Üyeleri ; Figen Bostancı, Ayhan Yıldıztaşkan ,Süreyya Özcan ,İnci Süleymanlar dönem başlarında toplu olarak kulübümüzden ayrılmışlardır.)

Bu dönem aramıza katılan üyeler:

Mehmet Ali KOÇ (öneren üye Ö.Sami Topay )
Esma CİVCİR (öneren üye Münciye Çavuşoğlu )

Bu dönem sonu üye sayımız : 29 

Başkanlık dönemimizde içimizdeki gücü insanlığa hizmette kullanmamıza katkıda bulunan tüm Rotaryen dostlarımıza ve ailelerine sonsuz şükran duygularımızla sevgilerimizi iletiyoruz. Nice yıllar birlikte olmak dileğiyle yeni yönetime gelen dostlarımıza da başarılar diliyoruz. 08.06.2012 .Antalya

 Rotaryen Saygı ve Sevgilerimizle

Nadide –Mustafa Eren