SAYFA YÜKLENİYOR...
2015-16 TARİHÇE
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ
                                  2015-2016 Dönemi                                  
HİZMETLERİNİZ DÜNYAYA ARMAĞAN OLSUN 


U.R. Başkanı                                         K.R.RAVİ RAVİNDRAN
U.R.2430. Bölge Guvernörü                CANAN ERSÖZ   
                                 
XXII.  Grup Guvernör Yrd.                  
ÖZLEM ÇÖLKESEN


Başkan                      :      Işık ÜNGÖR                          

Asbaşkan                   :      Zafer KAYACAN 

Genel Sekreter           :      Mustafa DEMİR               

Sayman                     :      Mehmet Ali KOÇ

Üye                            :      Azize KALKAVAN

 

Kulüp Yönetimi Kom. Bşk.    :  Mustafa TORGAÇ

Üyelik Komitesi Bşk.             :  Ali BAL

Hizmet Projeleri Kom. Bşk.   :  Macit GÜNEL

Halkla İlişkiler Kom. Bşk.      :   Banu  TONGUÇ

Rotary Vakfı Komitesi Bşk.    :   Asuman TARIMAN


Dönemimizde Gerçekleştirilen Projeler ve Etkinlikler.....
 

Hizmetlerimizi Dünyaya Armağan Etmeden önce 04.07.2015 tarihinde Atamızı ziyaret ettik.

Bu dönemde ; kulübümüzün süregelen projesi olan “Burs Projesi “ ile  10 üniversite öğrencisine TEV üzerinden ve 2 engelli öğrenciye ZİÇEV aracılığı ile toplam 28.000.00- TL. burs verilmiştir.

7. Grup Kulüpleri olarak bu yıl 4.sü gerçekleşen Rotaract Kulüpler Ortak İftar yemeğinde  Hami kulüp olarak hep birlikte olunup , üyelerimizden gelen katkılar sayesinde projeye 47 paketle katkıda bulunulmuştur.

29.07.2015 tarihinde Falez Rotary Kulübü ev sahipliğinde Rixos Downtown Otelde  ve 16.02.2016 tarihinde ise Aspendos Rotary Kulübü ev sahipliğinde Akra Barut Otel’de Falez Rotary Kulübü ile iki İntercity toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Bizim Okulumuz projesi kapsamında Kurşunlu İnci Kalender Orta Okuluna giyecek,ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapılmıştır.

2015 Ağustos ayında  Habibler Toplum Merkezinde yöre kadınlarına yönelik önce Pastacı Çıraklığı kursu ,daha sonra ise Konserve Yapım Kursu ve Bilgisayarlı Meslek Edindirme Kursu düzenlenmiştir.

Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “ Bedensel Engelliler Yaz Kampında”  bir gaziye sponsor olarak katılımda bulunulmuştur.

Gaziantep Yesemek  Rotary Kulübünün düzenlediği 96 .Ryla Seminerinde bir  öğrenciye sponsor olunmuş ve Ankara İncek Rotary Kulübünün düzenlediği Rotaract Ryla Seminerine Rtc.Damla Balcı kulübümüz adına katılmıştır.

Kapadokya  Rotary Kulübünün düzenlediği Otistik Çocuklar Yaz kampına bir aile kulübümüz sponsorluğunda katılmıştır.

Ankara Çayyolu Rotary Kulübünün Hayal-İn projesine katılımda bulunulmuştur.

Aspendos Rotary olarak Habipler Toplum Merkezinde Çocuk Sanat Akademisi 2.Bağlama Kursu açılmştır.

GDB.Hakan Duran’ın destekleriyle Sealed Air firmasından bağış olarak alınan çocuk ve temizlik bezleri Ziçev öğrencilerine  ulaştırılmıştır.

Kastamonu Rotary Kulübü tarafından Daday Kastamonu’da düzenlenen Baba-Çocuk Kampına iki baba çocukları ile birlikte kulübümüz adına katılımda bulunmuştur.

Genç kulübümüzün üyelerini, daha yakından tanımak ,projelerimizi konuşmak birlik ve beraberlik içinde olmak için 16.09.2015 tarihinde Antalya Tenis İhtisas Kulübünde Aspendos Rotaract Kulübü ile ortak bir intercity toplantısı düzenlenmiştir.

Geleneksel hale gelen tekne gezimiz 30.08.2015 tarihinde ve Panayır hazırlıklarımızı konuştuğumuz, dostlarımızın ve eşlerimizin bizi yalnız bırakmadığı pazar kahvaltısı Brunch Etkinliği 11.10.2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Antalya Falez Rotary Kulübünün düzenlediği ORBİT Tıp Merkezinde gerçekleşen, “Çocuk Göz Sağlığı” projesi kapsamında “Okul Öncesi Çağda Çocuklarda Görme Kusurunun ve Göz Tembelliğinin Saptanması” başlıklı Eğitim Seminerine Baş Öğretmen Atatürk Orta Okulu ve Kurşunlu İnci Kalender İlköğretim Okulunda görevli ana sınıfı öğretmenleri ile katılımda bulunulmuştur.

16 Ekim Dünya Gıda Günü sebebiyle Panayırımızda Gıda Güvenliği standı açarak bilgilendirme yapılmıştır.

18.10.2015 tarihinde Atatürk Kültür Parkı açık alanda 14.Dostluk Panayırımız ,Panayır Komitemizin, üyelerimizin ,eşlerimizin özverili çalışmalarıyla, büyük bir birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirilmiştir.

18.10.2015 tarihinde Aspendos Rotary Yıldırım Satranç Turnuvası Türkiye Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciği işbirliği ile 58 sporcunun katılımıyla 9 turda 5 dakika + 4 saniye arttırmalı olarak Panayır Etkinliğimiz içerisinde açık alanda gerçekleştirilmiştir. Turnuva sonrasında Dinçer Taşdöğen birinci , Yasin Sarı ikinci , Hilmi Mustafa Demir üçüncü olmuştur.

05.11.2015 tarihinde Zone Enstitüsü nedeniyle şehrimizde bulunan Dünya Başkanımız - eşi , Direktörümüz – eşi, Guvernörümüz , GD.Guvernörlerimiz ,eşleri ,yabancı Rotaryen konuklarımız, Antalya Rotary kulüp başkanları ve üyeleri , Guvernör yardımcılarımız ve diğer konuklarımız Aspendos Rotary ailesi olarak Habibler Toplum Merkezinde ağırlanmıştır.

Kurşunlu İnci Kalender İlköğretim okulunda 7. ve 8. Sınıfta okumakta olan 65  öğrenciye Sevgili Tülay Demir "Sınav Kaygısı ve Sınavda Stres Yönetimi" konulu bir eğitim semineri vermiştir.

Habibler Toplum Merkezimizde çeşitli meslek edindirme kurslarına katılan 15 bayanın Hihstill Toros Fidecilikte  işe başlamaları sağlanmıştır.

Ankara Kocatepe Rotary Kulübünün gerçekleştirdiği Vakıf Bursiyerleri toplantısına 2 öğrenci ile katkıda bulunulmuştur.

Üçler Projesi kapsamında üç yeni üye- üç eski eski üye ile toplantılar yaparak,Rotary bilgileri yeni üyelerimize aktarılmıştır.

22.12.2015 tarihinde Zone Enstitüsünde gerçekleştirilen kermesten aktarılan kaynakla hazırlanan Habibler Toplum Merkezi Bilgisayar Sınıfı açılışı 2430.Bölge Guvernörü Sayın Canan Ersöz'ün kulübümüzü ziyareti sırasında yapılmıştır.

Aynı kermesten aktarılan kaynak ve kulüp bütçesinden oluşturulan fonla Konserve Yapım ve Pastacı Çıraklığı atölyelerinde kullanılmak üzere bir adet fırın,bir adet derin dondurucu ve küçük mutfak aletleri alınarak merkeze bağışlanmıştır.

22.12.2015 tarihinde, 2014-15 Dönemindeki Dünya Golf Turnuvasından aktarılan kaynakla tefrişi tamamlanan Ziçev Müzik ve Spor Odasının açılışı 2430.Bölge Guvernörü Sayın Canan Ersöz'ün kulübümüzü ziyareti sırasında yapılmıştır.

14.01.2016 tarihinde Hishtill Toros Fidecilik firmasında çalışan 160 bayana Aspendos Rotary Kulübü olarak Jinefem Özel tıp merkezi ile birlikte Erken Tanı projesi kapsamında "Meme ve Kadın Kanserlerinde Erken Tanı" konulu  bir seminer verilmiştir.

Toplantılarımızda, konularında uzman ve saygın 19  konuşmacı konuk olarak ağırlanmıştır.

Bağışlar Yönetim Seminerine   Rtn. Mehmet Ali Koç ve Asbaşkan Rtn.Zafer Kayacan kulübümüz sponsorluğunda katılmıştır.

Gaziantep Rotary Kulübünün düzenlediği Çocuk Gelinler Eğitmenleri Eğitimi Seminerine Rtc.Gözde Karakaş kulübümüz adına katılımda bulunmuştur.

Aspendos Rotary Ailesi olarak 3.RYLAKADEMİ Semineri  28 Ocak-31 Ocak 2016 tarihleri arasında IC Airport Otel'de çeşitli şehirlerden ve üniversitelerden daha önce Ryla Seminerlerine katılmış 36 katılımcı ve birbirinden değerli konuşmacı konukları ağırlayarak  başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Samsun Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Yeni Üye Uyum kampına Rtn. Mehmet Dükkancı ve eşi katılımda bulunmuştur

Runatolia koşusuna Çocuk Gelinler Projesi kapsamında 2430.Bölge Guvernörü Canan Ersöz, GDG.Korhan Atilla, Antalya kulüplerinden Rotaryen dostlarımız ve 97 koşucumuzla  katılımda bulunulmuş ve hep beraber erken evliliklere dur demek için  05.03.2016 tarihindeki  makarna partimizin ardından 06.03.2016 günü Runatolia’da “1 Çocuk 1 Hayat” sloganıyla koşulmuştur. Projeden toplanan bağışlarla bir öğrencinin öğrenimine kaynak yaratılmıştır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Akm Perge Salonunda Antalyalıların geniş ilgisi ile karşılanan Kadın Kanserleri Halk Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilmiş, yaklaşık 200 kişinin katıldığı bu toplantıda Kanser ve Kanser tedavileri Konusunda Doç.Dr.Ayşegül Kargı, Doç.Dr.Mehmet Karaca, Prof.Dr.Saim Yılmaz ve Prof.Dr.Mustafa Özdoğan bilgiler verirken kanser hastalığını yenmiş Hande Yurdakul ise duygularını bizimle paylaşmıştır.

Dönemin Meslek Hizmetleri Ödülü  kendi mesleğinde elde ettiği üstün başarı, nedeniyle  Gazeteci-Yazar Abbas Güçlü’ye Aspendos Rotary Kulübü’nün 22.Kuruluş yıldönümünde sunulmuştur.

10 nisan pazar günü "Badem- Böğürtlen Projesi" kapsamında Serik Yanköy'de 100 adet Badem 15 adet Bögürtlen fidan dikimini yaptığımız, "Aspendos Rotary Kulübü Badem Bahçesi"nin açılışı 2430.Bölge Guvernörü Canan -Reha Ersöz, Brt İpek Bozkurt, Rotaryen dostlarımız, üyelerimiz, eşlerimiz çocuklarımız ve Rotaract kulübümüzün üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Aynı gün GDB.Hakan Duran’ın katkılarıyla National Golf Club’ta bir brunch etkinliği düzenlenmiş ve daha sonra dönüş yolunda GDB.Bülent Kaur’un katkılarıyla Patara Tarım’a ait Orkide Serası ziyaret edilmiştir.

Aspendos Badem Bahçesi’nin açılış günü Aspendos Rotary Fotoğraf Günleri Bahar teması ile başlatılmıştır.

UNESCO DÜNYA SOMUT OLMAYAN KÜLTÜR MİRAS LİSTESİNDE yer alan kültürel değerimizi sunmak yaşatmak öz kültürümüz konusunda bir bilinç yaratmak amacıyla tüm Antalya Kulüplerinin katıldığı ortak bir konser düzenlenerek TAMİS Projemiz gerçekleştirilmiştir. Mihriban Aviral ve orkestrası tarafından Muratpaşa Belediyesi Salonunda yaklaşık 200 kişiye verilen bu konser sonrasında Antalya Rotary Kulüpleri olarak Bir Tarih Duvarı oluşturulacaktır. 

The LifeCo Sağlıklı Yaşam Merkezi, Expo Fuar Alanı,Atso Antalya Kültür ve Sanat Merkezi,Kalender Çiçekçilik ve Tarım A.Ş, Pusula Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi, Ozan & Orkun Sanat Galerisi ve Muratpaşa Belediyesi Çiçek Üretim Tesisi olmak üzere toplam 7 işyeri gezisi gerçekleştirilmiştir.

Dönemimizde 13 ailenin ev sahipliğiyle keyifli ocakbaşları düzenlenmiştir.

Polio Plus (Çocuk Felci ) Fonuna 102 $ kulübümüz adına ve  Rotary Vakfı fonuna ise üyelerimiz şahsi hesaplarından 250 $ bağışı My Rotary üzerinden yapmıştır.

Rotaract Kulübümüzün Oldies but Goldies Party,16.Kuruluş Yıldönümü ,1 Adım 1 Umut gibi pek çok projesine katılımda bulunulmuştur.

Falez Rotaract Kulübünün kuruluşunun 4.yıldömünü sebebiyle düzenlediği Engelsiz Gösteri ekinliğine katılımda bulunulmuştur.

Aspendos Rotary Kulübü ailesinin çocuklarına Atso Kültür ve Sanat Merkezinde hep birlikte atölye çalışması yapma imkanı sağlanmıştır.

Kulübümüzde konuşmacı olarak dinlediğimiz Sayın Hasan Kilit'in daveti üzerine Sevgili GDB.Veli Ilıkan ,Sevgili Nejdet Baş’la birlikte Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı dostlar meclisi kahvaltısına katılımda bulunulmuştur.

Uluslararası Piyano Festivali, La Bohem Operası gibi Devlet Tiyatro,Opera ve Bale gibi pek çok kültürel etkinliğe kulüp üyeleri ile katılımda bulunulmuştur.

Muratpaşa Belediyesi 2.Çocuk Sokağı Şenlikleri kapsamında 23 nisan Çocuk Bayramında barış dilek balonlarımız hep birlikte çocuklarımız ve rotaryen dostlarımızla uçurulmuştur.

Geçmiş dönemlerde oluşturulan Aspendos Rotary Kulübü Hatıra Ormanı tabelası yenilenmiştir.

Bültenler ayda bir kez olmak üzere basılı olarak çıkarılmış,kargo ile ve mail ortamında 2430.Bölge Görevlileri ve Guvernör Yardımcılarına ve üyelerimize ulaştırılmıştır.

Bu dönem aramıza katılan üyeler:

 • Mehmet Dükkancı
 • Barış Soykam
 • İnci Süleymanlar

Bu dönem aramızdan ayrılan üyeler: 

 • Aysun İnal
 • İbrahim Öz
 • Seha Büyükkalfa

 Bu dönem sonu üye sayımız : 34

DÖNEM SONU ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER

 • Halkla İlişkiler Dalında Bölge Ödülü
 • Toplum Hizmetleri Dalında Bölge Ödülü
 • Kulüp Hizmetleri Dalında Bölge Ödülü
 • Gençlik Hizmetleri Dalında Bölge Ödülü
 • Üyelik Geliştirme Dalında Bölge Ödülü
 • Meslek Hizmetleri Dalında Bölge Ödülü
 • Meslek Hizmetleri Dalında Bölge Üçüncülük Ödülü-Habibler Toplum Merkezi Pastacı Çıraklığı Kursu İle
 • Guvernör Özel Ödülü
 • 3.RYLAKADEMİ Semineri Organizasyonu Ödülü
 • En İyi Web Sitesi İkincilik Ödülü
 • Presidential Citation ( Uluslararası Dünya Başkanı ödülü)
 • Kültür Sanat Etkinliği Organizasyonu –Tarih Duvarı Oluşturulması- Mihriban Aviral Konseri