SAYFA YÜKLENİYOR...
16.BÜLTEN
Tarih    :  24.12.2013
Toplantı Yeri    :  Best Westhern Khan Otel
Kulüp Toplantı No    :  967-948
Dönem Toplantı No    :  20-21
Üye Sayısı    :  26
Katılım Oranı    :  % 57
İlk gelen üye    :  Tülay Demir
Son gelen üye    :  Zeki Akbaş

Herkese merhaba ,

17 Aralık 2013 tarihli  toplantımız iptal oldu gibi görünse de Başkan Elvan bu toplantıyı farklı bir formatta ve mekanda yaparak araya bir çeşni kattı. 17 Aralık toplantısı  19 Aralık günü The Marmara’da eşlerin  de katılımıyla gerçekleşti. Eşler ve hanım Rotaryenlerin çoğunlukta olduğu toplantıya Zeki , Veli ve Mustafa  ( Eren)  katılarak ne kadar  cesaretli olduklarını göstermiş oldular. The Marmara’nın egzantrik lobisinde heyecan içinde, olası projeler , RYLA ve ocakbaşları konuşuldu, bir nevi beyin fırtınası yapıldı. Sonucunda  projelere ve sosyal aktivitelere eşlerin daha çok katılması gerekliliği ortaya çıktı.
Hatta sosyal aktiviteleri eşler organize etsin kararına varıldı.  Her ayın son perşembesi eşler bir araya gelecek .Bu seneki  mekan seçimi ve saatlendirilmesi yani kısaca organizasyon görevine Meral ( Bildir)  oy birliği ile tayin edildi. Gelecek  sene için  de Melek ( Kaur) bu işi üstlendi.  İlk toplantı RYLA öncesinde 23 Ocak  2014 günü Rixos Downtown Hotel saat 16.00 da yapılacak. 

24 Aralık 2013 tarihli toplantımız bol misafirli, hediyeli, çekilişli  güzel katılımlı .. Senenin son toplantısı.

Başkan Elvan duyurularla toplantımızı açtı. Uzun Dönem Gençlik Değişim Programının son müracaat tarihinin 20 Ocak 2014 olduğunu bir kez daha hatırlattı. Barış Konferanslarından ve Samsun Rotary Kulübünün Rock ‘n Roll yarışmasından söz etti. Aralık ayının Rotary Aile ayı  olduğunu hatırlattı. RYLA ile ilgili haberler için Veli’ye söz verdi ,Veli de mutat toplantıların her hafta devam ettiğini söyleyerek zaten bu konuda herkese e mail ile bilgi verdiğini söyledi. Başkan Elvan aramızda  bulunan misafirlerin  de bilgilenebilmeleri amacı ile kısa fakat öz Rotary bilgileri aktardı. Rotary vakfının yaptığı projelerden bahsetti.  
Bugünkü konuşmacımız 10. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Kerem Zabun. Kerem Zabun  1974 doğumlu , İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. 2001 Mayıs ayında Eczacılar Odası Yönetim Kuruluna girmiş ve  2011 yılında Başkan olmuş. O tarihten beri de Başkanlık görevini yürütüyor. Kerem Zabun konuşmasına  Antalya’nın  Türkiye’de 4. Büyük Eczacılar Odası olduğunu ve  Odanın bugün geldiği durumu anlatarak söze başladı. Türkiye’de 2004 yılında  sağlıkta dönüşüm sinyalleri başladığını hatırlatarak  SGK kurumunun Sağlık Bakanlığına devir edilmesiyle tam bir dönüm noktası yaşadığımızı ifade etti.                                                                                                            Kerem Zabun heyecanlı ve konusuna hakim bir Başkan. İlaç sektöründeki dönen çıkar hesaplarından sahte ilaçlara kadar her şeyi samimiyetle bizlerle paylaştı. Sağlık sektörünün iki patronu olduğunu  ve bunların Sağlık Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Bakanlıkları olduğunu biraz da içi burkularak anlattı. İlaç takip sistemi ile bugün her bir ilaç  kutusunun hangi noktaya kadar gittiğinin takip edilebildiğini bize aktardı. Son olarak da ilaç kılığına girmiş ve raflarda satılan  her tür bitkisel ürünlerden uzak durmamız gerektiğinin  altını çizerek bizleri uyardı. Konuşmasının sonunda arkadaşlarımızın sorularını da yine aynı heyecanla yanıtladı. 

Bugün toplantımızda çekilişler yapıldı, şaraplar içildi ,takvimler hediye edildi . Kısacası yeni yılı kutlama etkinlikleri başlamış oldu. Gelecek haftaki  toplantımız  iptal ama onun yerine Başkanımız Elvan yılbaşı gecesi için Xanadu Otelden 20 oda ayırtmış. Güzel fiyatlara  güzel bir gecede hep birlikte olmayı istiyor. Zaten size e maille duyuruldu.Lütfen en kısa zamanda katılımınızı bildiriniz.

Bu satırların yazarı da herkesin yeni yılını şimdiden kutlar, huzur ,başarı sağlık ve bol para dilekleri ile satırlarına son verir.
Sevgiler Asuman TARIMAN

 

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
2430. BÖLGE GÜVERNÖRÜ
ASPENDOS ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI
DÖRTLÜ ÖZDENETİM